Головна Блог Аналітична стаття Статті Правові новини практики праці та зайнятості (4 квартал 2016, 1 квартал 2017 років)

Правові новини практики праці та зайнятості (4 квартал 2016, 1 квартал 2017 років)

27.04.2017
Автор:
Переглядів : 1495

Системи оплати праці та нові штрафи з 1 січня 2017 року

6 грудня 2016 року Парламент прийняв Закон 1, яким вніс зміни до низки нормативно-правових актів з метою підготовки до підняття мінімальної заробітної плати. Він набирає чинності з 1 січня 2017 року. У той же час, Законом про бюджет2 мінімальна заробітна плата була збільшена до 3200 грн.

Основні зміні у HR-сфері стосуються систем оплати праці та введення нових штрафів (фінансових санкцій) до Кодексу законів про працю України («КЗпП»). Зокрема, Закон остаточно визначив тарифну систему оплати праці як обов’язкову лише для роботодавців публічної сфери. Тарифна ставка робітника першого розряду в цій системі буде встановлена на рівні прожиткового мінімуму – 1600 грн. При цьому, приватні роботодавці можуть самостійно визначити свої системи оплати праці у колективному договорі чи внутрішніх положеннях після консультацій з працівниками.

Закон запроваджує штрафи (фінансові санкції) для підприємств за два нових види порушень, що стосуються проведення перевірок Державною службою праці («Держпраці»): 1) недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні; 2) недопущення до проведення перевірки з питань «тіньового працевлаштування»2, створення перешкод у її проведенні. У першому випадку компанії-роботодавцю загрожуватиме штраф в розмірі трьох мінімальних заробітних плат (4800 грн. на сьогодні або 9600 грн. в разі підвищення мінімальної заробітної плати). У випадку недопущення інспекторів Держпраці чи створення перешкод у проведенні перевірки щодо «тіньової зайнятості», порушникам загрожуватиме штраф аж у сто мінімальних заробітних плат (160 000 грн. на сьогодні або 320 000 грн. в разі підвищення мінімальної заробітної плати).

Користуйтесь консультацією: Види відповідальності за порушення трудового законодавства та оплати праці

ВПЛИВАЄ НА: Усіх роботодавців

РИЗИКИ: Штрафи в разі недопуску інспекторів Держппраці до перевірки чи створення перешкод у її проведенні

Штрафи в разі виплати заробітної плати нижчої за мінімальну

РЕКОМЕНДАЦІЇ: Переконатись, що працівники проінформовані про необхідність допуску Держпраці для перевірок

Переконатись, що з 1 січня 2017 року жоден працівник не отримуватиме менше 3200 грн.


СУДОВА ПРАКТИКА

Припинення трудового договору на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст