Головна Блог Консультації від юристів Правильний договір підряду: мінімізуємо ризики

Правильний договір підряду: мінімізуємо ризики

29.03.2019
Автор:
Переглядів : 15784

Розвиток промислового підприємства прямо пов’язаний з необхідністю виконання підрядних робіт. Це або створення нових виробничих потужностей, або ремонт і удосконалення вже існуючих. Кожен замовник хоче провести такі роботи якісно за прогнозованою ціною і у заплановані строки.

Тільки не завжди інтереси замовника і підрядника співпадають. Трапляється, що підрядник часто переносить строки виконання робіт або просить переглянути кошторис.

Також багатьох підрядників не оминула проблема відтоку кваліфікованих кадрів. Це позначається як на якості робіт, виконуваних підрядниками, так і на дисциплінованості робітників на будівельному майданчику. Низький рівень дисципліни персоналу інколи призводить до травматизму та аварій під час роботи підрядника. Наслідком цього є додаткові перевірки не тільки підрядника, а і замовника.

Як врегулювати всі розбіжності, які виникають між замовником і підрядником? Можна вирішувати проблеми в міру їх надходження, а можна якісно попрацювати над договором підряду, спрогнозувати можливі спірні ситуації та передбачити алгоритми їх вирішення.

У цій статті спробуємо зупинитися на деяких практичних моментах, які варто врахувати під час укладення договору підряду.

Користуйтеся консультацією: Договор подряда на строительство частного дома

Чим регулюється підряд?

Одразу зазначу, що відносини між замовниками і підрядниками дуже детально врегульовані законодавством. Для всіх підрядних робіт – це глава 61 Цивільного кодексу України, а для ремонтних та будівельних робіт також потрібно враховувати главу 33 Господарського кодексу України та постанову Кабінету Міністрів України №668 від 01.08.2005 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» (далі також – Загальні умови). Тому замовники і підрядники обмежені при укладенні договорів підряду і не можуть у них передбачати умови, які прямо будуть суперечити положенням наведених законодавчих актів.

Якщо замовник регулярно залучає підрядників для виконання робіт на підприємстві, то доцільно виробити та затвердити внутрішні сталі регламенти вибору підрядників, взаємодії з ними під час виконання робіт, та оцінки їхньої роботи після її завершення.

Істотні умови договору підряду

Також варто звертати увагу на перелік істотних умов договорів підряду. Без узгодження всіх цих умов договір підряду можна визнати таким, що не був укладений. Для будівельного підряду цей перелік доволі значний (ч.5 ст.318 Господарського кодексу України): найменування сторін; місце і дату укладення; предмет договору (найменування об’єкта, обсяги і види робіт, передбачених проектом); строки початку і завершення будівництва, виконання робіт; права і обов’язки сторін; вартість і порядок фінансування будівництва об’єкта (робіт); порядок матеріально-технічного, проектного та іншого забезпечення будівництва; режим контролю якості робіт і матеріалів замовником; порядок прийняття об’єкта (робіт); порядок розрахунків за виконані роботи, умови про дефекти і гарантійні строки; страхування ризиків, фінансові гарантії; відповідальність сторін (відшкодування збитків); урегулювання спорів, підстави та умови зміни і розірвання договору.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст