Головна Блог Аналітична стаття Статті Практика застосування сімейної медіації в Україні

Практика застосування сімейної медіації в Україні

14.12.2017
Переглядів : 1702

За дев’ять років юридичної практики, доводилось чути та бачити різне.

Кажуть, якщо хочеш більше взнати людину подивись, як вона розлучається.

Спілкуючись с адвокатами по регіонам мною був зроблений висновок, що в кожній окремій області існує своя історія та практика застосування сімейної медіації.

Ніколи не вийде якісно вирішувати сімейних спір, виходячи лише з букви закону, приймаючи висновки та відповідні рішення. На жаль, вони не завжди можуть забезпечити успішне вирішення спору та належне майбутнє для дітей, які є часто учасниками сімейних конфліктів.

Будь-який сімейний конфлікт, це ціла психологія, він лежить в іншій площині на іншому глибокому рівні. Часто ситуацію не реально вирішити в правому просторі, виникає необхідність застосувати нестандартне мислення, підходи, способи, інструменти, психологію, додаткові знання та навички.

На практику застосування сімейної медіації вливають керівники в органах місцевого самоврядування, їхній курс політики, представники органу опіки та піклування, соціальні працівники, які систематично стикаються з людьми та їх сімейними конфліктами.

Говорячи про збереження сім’ї, її цінностей, традицій, єдності, інтереси дітей потрібно в першу чергу, говорити про такий мирний спосіб врегулювання спору, як медіація.

Часто причинами сімейних конфлікт є паралельне існування у однієї із сторін трудового, організаційного конфлікту на роботі або в бізнесі.

Звичайно, що більш активно сімейна медіація застосовується у великих містах, але сумна ситуація в маленьких містах, селах. Одна із сторін нехтуванням у застосуванні сімейної медіації для мирового врегулювання спору є відсутність прямої вказівки у законі і її застосування сьогодні носить рекомендаційний характер.

Сімейні спори відносять до категорії самих складних, в яких вирішується доля дітей, подружжя. Вирішення сімейного спору шляхом медіації в будь-якому випадку покращує комунікацію між сторонами, допомагає краще почути та зрозуміти один одного, знімає стреси, страхи, внутрішню напругу та інше.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст