ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2014 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
головуючогоКривенка В.В.,суддів:Гусака М.Б., Коротких О.А., Кривенди О.В., Маринченка В.Л., Панталієнка П.В., Прокопенка О.Б., Терлецького О.О., при секретарі судового засідання Демченко Т.І.,
за участю представників:
об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Івана Франка, 4» (далі - ОСББ) - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в місті Києві
(далі - Інспекція) - Шевченка С.В., -
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСББ до Інспекції про визнання дій протиправними та скасування припису від 31 серпня 2012 року,
в с т а н о в и л а:
У вересні 2012 року ОСББ звернулося до суду з позовом, у якому просило визнати протиправними дії Інспекції щодо проведення 27 серпня 2012 року перевірки житлового будинку АДРЕСА_1 та складання акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 31 серпня 2012 року; визнати протиправними і скасувати припис Інспекції від 31 серпня 2012 року про усунення позивачем порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил.
На обґрунтування позову ОСББ послалося на те, що відповідач порушив процедуру проведення позапланової перевірки, а висновки про порушення позивачем містобудівного законодавства необґрунтовані.
Суди встановили, що 27 серпня 2012 року Інспекція в особі головних державних інспекторів Кузьменка В.В. та Лисака С.Ф. із залученням оперуповноваженого ВАСБЕЗ Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві Кулінського І.Ю. провела позапланову перевірку дотримання позивачем вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Підставою для проведення цієї перевірки стало звернення до Інспекції Шевченківського РУ ГУ МВС у м. Києві від 20 серпня 2012 року № 59/11860 щодо проведення дослідчої перевірки за неодноразовим зверненням мешканців будинку АДРЕСА_1 стосовно протиправного будівництва надбудови за вказаною адресою, в якому висловлено прохання про виділення співробітників для спільної перевірки зазначеного об'єкта.
Однак 27 серпня 2012 року перевіряючі не були допущені до проведення перевірки, у зв'язку з чим інспектори здійснили візуальний огляд будинку.
Листом від 28 серпня 2012 року № 7/26-38/2808/02/2-Шв Інспекція зобов'язала позивача надати 30 серпня 2012 року їй затверджену в установленому порядку проектну документацію на виконання будівельних робіт по АДРЕСА_1 (в тому числі проект виконання робіт), виконавчу документацію (акти на приховані роботи, журнали робіт, журнал авторського нагляду), а також забезпечити доступ до об'єкта будівництва для проведення превірки.
Листом від 29 серпня 2012 року № 120829-15 позивач надав відповідачу на його вимогу частину витребуваних документів, а також повідомив Інспекцію про неможливість забезпечити доступ її посадових осіб до об'єкта містобудування з 20 серпня по 10 вересня 2012 року, оскільки голова ОСББ ОСОБА_3 у відпустці.
За результатами позапланової перевірки внаслідок візуального огляду та дослідження наданих позивачем документів виявлені порушення зафіксовано в акті перевірки від 31 серпня 2012 року, складеному в приміщенні Інспекції, підписаному головними державними інспекторами Кузьменком В.В. та Лисаком С.Ф.; ОСОБА_2 (секретар ОСББ) підписувати акт відмовилась, також відсутній підпис залученого до перевірки оперуповноваженого ВАСБЕЗ Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві Кулінського І.Ю.
Разом із цим акт про недопущення позивачем до перевірки інспекторами не складався.
На підставі акта перевірки відповідач виніс припис від 31 серпня 2012 року про зобов'язання позивача знести самочинно збудовані прибудову та надбудову за адресою: АДРЕСА_1 та привести житловий будинок до попереднього стану в термін до 21 вересня 2012 року.
Окружний адміністративний суд міста Києва постановою від 5 грудня 2012 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2013 року, у задоволенні позову відмовив.
Приймаючи таке рішення, суд першої інстанції, з яким погодився і апеляційний суд, дійшов висновку щодо правомірності дій відповідача при проведенні перевірки, складанні акта перевірки та винесенні припису з огляду на наявність порушень з боку позивача у сфері містобудівної діяльності.
Вищий адміністративний суд України постановою від 20 червня 2013 року рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасував та ухвалив нове - про задоволення позовних вимог: визнав протиправними дії Інспекції під час проведення 27 серпня 2012 року перевірки житлового будинку по
АДРЕСА_1; визнав протиправним та скасував припис Інспекції від 31 серпня 2012 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів, правил.
У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), Інспекція зазначає, що в доданих до заяви ухвалах касаційної інстанції по-іншому, ніж в оскаржуваній постанові, застосовано положення Закону України від 17 лютого 2011 року № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 3038-VI) та Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553 (далі - Порядок), у подібних правовідносинах.
Інспекція просить скасувати постанову Вищого адміністративного суду України від 20 червня 2013 року та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову. На обґрунтування заяви Інспекція додала копії судових рішень Вищого адміністративного суду України від 7 серпня 2012 року (справа № К/9991/41399/12), 11 квітня 2013 року (справа № К/9991/45245/12) та 13 червня 2013 року (справа № К/800/9647/13).
Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.
За правилами пункту 1 частини першої статті 237 КАС одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Водночас обставини справи, що розглядається, відмінні від обставин справи, на рішення в яких посилається заявник, обґрунтовуючи наявність підстави для перегляду Верховним Судом України постанови Вищого адміністративного суду України від 20 червня 2013 року.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.