ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2026 року
м. Київ
cправа № 910/5241/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Васьковського О. В. - головуючого, Погребняка В. Я. , Чумака Ю. Я.
за участі секретаря судового засідання Аліференко Т. В.
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_5
на рішення Господарського суду міста Києва (суддя Ягічева Н. І. ) від 24.12.2020
та постанову Північного апеляційного господарського суду (головуючий - ОСОБА_17 , судді: ОСОБА_18. , ОСОБА_20. ) від 27.01.2022
за позовом 1) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_10
2) ОСОБА_5
до відповідачів 1) Департаменту державної служби охорони при Міністерства внутрішніх справ України
2) Департаменту поліції охорони Національної поліції України
3) Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві
про відшкодування майнової шкоди в сумі 10 973 140 грн 00 коп. та моральної шкоди в сумі 2 040 000 грн 00 коп.
Учасники справи:
представник позивачів - ОСОБА_5.
представник відповідача 1 - ОСОБА_11 , в порядку самопредставництва;
представник відповідача 2 - ОСОБА_12 , в порядку самопредставництва;
представник відповідача 3 - не з`явився.
1. Короткий зміст вимог
1.1. 14.04.2020 Фізична особа підприємець ОСОБА_10 (далі - Позивач 1) та ОСОБА_5 (далі - Позивач 2) звернулись з позовом до Департаменту державної служби охорони при МВС України (далі -Відповідач 1), Департаменту поліції охорони Національної поліції України (далі - Відповідач 2), Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві (далі - Відповідач 3), в якому просили стягнути з Держави Україна шляхом безспірного списання Головним управлінням Державної казначейської служби України в місті Києві з єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України на користь Позивача 1 збитків майнової (матеріальної) шкоди в сумі 10 973 140 грн 00 коп. та моральної шкоди в сумі 2 040 000,00 грн з урахуванням солідарного права на стягнення позивачів по 50 % від зазначених сум кожному, а саме по 6 506 570 грн 00 коп. (в тому числі 5 486 570 грн 00 коп. майнової шкоди та 1 020 000 грн 00 коп. моральної шкоди).
1.2. Позов обґрунтований шкодою на спірні суми, завданою позивачам відповідачами як правонаступниками закритого акціонерного товариства " Охорона-Комплекс " (далі - ЗАТ " Охорона-Комплекс "):
- невиконанням рішення Господарського суду міста Києва від 06.04.2027 у справі № 12/299 про стягнення із ЗАТ " Охорона-Комплекс " на користь Позивача 1 шкоди в сумі 1 543 951 грн 50 коп.;
- поданням до державного реєстратора документів, що містять завідомо недостовірну інформацію про відсутність у ЗАТ " Охорона-Комплекс " зазначеної заборгованості перед Позивачем 1 для здійснення незаконної та безпідставної реєстрації з припинення такого товариства та ліквідації, не пов`язаної з банкрутством;
- здійсненням подальшої незаконної реєстрації з припинення юридичної особи ЗАТ " Охорона-Комплекс " без подання ліквідаційного балансу та на підставі документів, що місять завідомо недостовірні відомості про відсутність у такого товариства заборгованості перед Позивачем 1.
2. Короткий зміст рішення суду першої інстанції
2.1. 24.12.2020 Господарський суд міста Києва вирішив відмовити у задоволені позову.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.