ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2024 року
м. Київ
справа № 695/55/21
провадження № 61-193св23
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: головуючого - Крата В. І.,
суддів: Гудими Д. А., Дундар І. О., Краснощокова Є. В., Русинчука М. М. (суддя-доповідач),
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідачі: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Інвест Хаус», Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Форт»,
треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянув у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Хаус» на постанову Львівського апеляційного суду від 07 грудня 2022 року у складі колегії суддів: Савуляка Р. В., Мікуш Ю. Р., Приколоти Т. І.,
ВСТАНОВИВ:
Зміст позовних вимог
У січні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Інвест Хаус» (далі - ТОВ «ФК «Інвест Хаус»), Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Форт» (далі - ТОВ «ФК «Форт»), треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про припинення застави транспортного засобу та зняття заборони на рухоме майно.
Позов мотивований тим, що 26 вересня 2007 року між Відкритим акціонерним товариством «Кредитпромбанк» (далі - ВАТ «Кредитпромбанк»), яке в подальшому було перейменоване на Публічне акціонерне товариство «Кредитпромбанк» (далі - ПАТ «Кредитпромбанк»), і ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 49.36/42/07-C, відповідно до умов якого останньому надано кредит у розмірі 10 000,00 доларів США на споживчі цілі строком до 25 вересня 2012 року зі сплатою 13,4 відсотків річних. Зобов`язання за кредитним договором забезпечене договором поруки від 26 вересня 2007 року № 49.36/42-П/07, укладеним між банком і ОСОБА_4 . Крім того, повернення кредиту забезпечене договором застави, укладеним 23 червня 2008 року між ВАТ «Кредитпромбанк» та ОСОБА_2 , згідно з умовами якого предметом застави є транспортний засіб - фургон - C, марки MERCEDES-BENZ, модель 616CD1, 2003 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , виданого 29 березня 2008 року Золотоніським ВРЕВ УДАІ УМВС України в Черкаській області. Відповідно до витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 27 червня 2008 року № 19407505 зареєстровано заставу рухомого майна, боржник - ОСОБА_1 , розмір основного зобов`язання - 10 000,00 доларів США, об`єкт обтяження - інший транспортний засіб - фургон - С, марки MERCEDES-BENZ, номер об`єкта: НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_4 . За рішенням суду стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 на користь ПАТ «Кредитпромбанк» заборгованість за кредитним договором від 26 вересня 2007 року № 49.36/42/07-С у розмірі 5 269,42 доларів США. При стягненні заборгованості з ОСОБА_2 на підставі договору застави від 23 червня 2008 року № 9.12/42/3360/08 судом звернуто стягнення на предмет застави - транспортний засіб - фургон - C, марки MERCEDES-BENZ, модель 616CD1, 2003 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 . У ході примусового виконання судового рішення від 29 квітня 2011 року у справі № 2-366/10 позивач у добровільному порядку сплатив заборгованість у розмірі 5 269,42 доларів США та 4 616,80 грн на користь ПАТ «Кредитпромбанк», у зв`язку з чим стягувач подав заяву про повернення виконавчого документу до суду без подальшого його виконання. Відповідно до відомостей з Державного реєстру обтяжень рухомого майна 12 березня 2020 року ОСОБА_5 зареєстрував у Львівській регіональній філії ДП «Національні інформаційні системи» обтяження на рухоме майно: боржник - ОСОБА_1 , реєстрація об`єкту 4АД9ГВВ961, обтяжувач: ТОВ «ФК «Інвест-Хаус». Така реєстрація обтяження є незаконною, оскільки у позивача відсутня будь-яка заборгованість за кредитним договором від 26 вересня 2007 року № 49.36/42/07-С.
Позивач просив:
визнати припиненою заставу за договором застави від 23 червня 2008 року № 49.12/42/3360/08, укладеним між ОСОБА_2 та ВАТ «Кредитпромбанк», правонаступником якого є ТОВ «ФК «Інвест Хаус», щодо транспортного засобу - фургон - C, марки MERCEDES-BENZ, номер об`єкта: НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_4 , у зв`язку з повним виконанням ОСОБА_1 зобов`язань за кредитним договором від 26 вересня 2007 року № 49.36/42/07-С;
припинити дію заборони (обтяження) на рухоме майно, зареєстровану 12 березня 2020 року за № 27576336 Львівською регіональною філією ДП «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України за договором застави від 23 червня 2008 року № 49.12/42/3360/08, транспортного засобу - фургону - C, марки MERCEDES-BENZ, номер об`єкта: НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_4 , обтяжувач: ТОВ «ФК «Інвест Хаус», боржник: ОСОБА_1 , шляхом вилучення вказаного запису про обтяження транспортного засобу із Державного реєстру обтяжень рухомого майна;
стягнути з відповідача ТОВ «ФК «Інвест Хаус» на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908,00 грн і витрати на правничу допомогу адвоката за розгляд цієї справи в розмірі 7 000,00 грн.
Короткий зміст рішення суду першої інстанції
Рішенням Галицького районного суду міста Львова від 20 квітня 2022 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що:
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.