ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого2025 року
м. Київ
справа № 1909/3089/2012
провадження № 61-7449св24
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
Шиповича В. В. (суддя - доповідач), Сакари Н. Ю., Синельникова Є. В.,
учасники справи:
позивач - публічне акціонерне товариство «Універсал Банк»,
відповідач - ОСОБА_1 ,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_2 ,
особа, яка подала апеляційну скаргу - ОСОБА_3 ,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження касаційну скаргуОСОБА_3 на ухвалу Тернопільського апеляційного суду, в складі колегії суддів: Костіва О. З., Гірського Б. О., Хоми М. В., від 10 квітня 2024 року, про відмову у відкритті апеляційного провадження,
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст позовних вимог
1. У червні 2012 року публічне акціонерне товариство «Універсал Банк» (далі - ПАТ «Універсал Банк») звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору -
ОСОБА_2 , про звернення стягнення на предмет іпотеки.
2. Позов мотивований тим, що між відкритим акціонерним товариством «Банк Універсальний» (правонаступником якого є ПАТ «Універсал Банк») та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір від 30 жовтня 2007 року
№ 22/153-к, відповідно до якого ОСОБА_2 отримав кредит у сумі
120 000 дол. США з кінцевим терміном погашення 29 жовтня 2017 року.
3. Того ж дня з метою забезпечення виконання зобов`язань ОСОБА_2 за цим кредитним договором, між ВАТ «Банк Універсальний» та ОСОБА_1 укладено договір іпотеки нерухомого майна, а саме: комплексу, в який входять будівля пташника під літерою «Д» площею 1076,9 кв. м, будівля пташника під літерою «Г» з тамбуром під літерою «г» площею 1127,0 кв. м, що знаходиться по АДРЕСА_1 , посвідчений приватним нотаріусом Кременецького районного нотаріального округу Ковтунович О. П., зареєстрований в реєстрі за № 615.
4. 29 березня 2009 року Кременецький районний суд Тернопільської області ухвалив рішення про стягнення на користь ПАТ «Універсал Банк» заборгованості за кредитними договорами від 17 травня 2007 року
№ 11/171-К та від 30 жовтня 2007 року № 22/153-К.
5. Посилаючись на неналежне виконання позичальником взятих на себе зобов`язань, банк просив в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором від 30 жовтня 2007 року № 22/153-К в сумі 1 029 967,32 грн боргу та 107,30 грн сплаченого судового збору звернути стягнення на предмет іпотеки шляхом його продажу на прилюдних торгах за початковою ціною продажу, яка буде встановлена на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна, на підставі оцінки, проведеної суб`єктом оціночної діяльності -незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій.
Короткий зміст судових рішень, ухвалених у справі
6. Рішенням Кременецького районного суду Тернопільської області
від 08 квітня 2013 року позов задоволено.
В рахунок погашення заборгованості ОСОБА_2 за кредитним договором від 30 жовтня 2007 року№ 22/153-к, укладеним між ПАТ «Універсал Банк» та ОСОБА_2 , в розмірі 1 029 967, 32 грн, з яких: 88 157, 99 грн - прострочена заборгованість по кредиту, 831 127, 30 грн - сума дострокового стягнення кредиту, 110 682, 03 грн - сума прострочених відсотків, 107, 30 грн - сплаченого судового збору, звернуто стягнення на предмет іпотеки за договором іпотеки від 30 жовтня 2007 року, укладеним між ПАТ «Універсал Банк» та ОСОБА_1 , а саме:комплекс, в який входить: будівля пташника під літерою «Д», площею - 1076.9 м .кв, будівля пташника - «Г» з тамбуром - «г», площею 1127.0 м. кв, який знаходиться за адресою:
АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_1 на підставі договору дарування від 17 жовтня 2006 року, посвідченого Почаївською державною нотаріальною конторою 17 жовтня 2006 року за реєстровим № 1952.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.