Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 30.11.2016 року у справі №5004/715/11

Постанова ВГСУ від 30.11.2016 року у справі №5004/715/11

07.02.2017
Автор:
Переглядів : 134

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2016 року Справа № 5004/715/11 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого -Білошкап О.В., суддів -Жукової Л.В., Погребняка В.Я.,за участю представників сторін:

ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" - Луцика М.Б. - в режимі відеоконференції,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь" на ухвалу господарського суду Волинської області від 27.11.2014 та постанову Рівненького апеляційного господарського суду від 27.01.2015 у справі № 5004/715/11 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь", -

в с т а н о в и в:

Ухвалою господарського суду Волинської області від 27.11.2014 року у справі № 5004/715/11 (суддя Войціховський В.А.) призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь" арбітражного керуючого Михайловського Сергія Володимировича (АДРЕСА_1, Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №413 від 20.02.2013р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та продовжено cтрок процедури розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь" до 11 травня 2015 року.

Постановою Рівненького апеляційного господарського суду від 27.01.2015 (колегія суддів: Тимошенко О.М. - головуючий, Коломис В.В., Саврій В.А.) апеляційну скаргу ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" залишено без задоволення, ухвалу господарського суду Волинської області від 27.11.2014 року у справі № 5004/715/11 залишено без змін.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить ухвалу господарського суду Волинської області від 27.11.2014 та постанову Рівненького апеляційного господарського суду від 27.01.2015 скасувати та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення та неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 17.11.2016 задоволено клопотання представника ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

В судовому засіданні 30.11.2016 справа слухалася в режимі відеоконференції.

Заслухавши доповідь судді Білошкап О.В., вислухавши пояснення представника ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно частини 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Волинської області від 11.04.2011р. порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь", введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна Дуплику Павла Георгійовича.

Ухвалою суду першої інстанції від 10.02.2014р. було продовжено строк процедури розпорядження майном ТОВ "Аміна-Волинь" та повноваження розпорядника майна Дуплики П.Г. та зобов'язано ТОВ "Аміна-Волинь" надати суду документи, необхідні розпоряднику майна для проведення аналізу щодо виявлення ознак неплатоспроможності боржника та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.

27.02.2014 боржником були надані витребувані судом матеріали.

11.04.2014 року на черговому засіданні зборів комітету кредиторів ТОВ "Аміна-Волинь" прийнято рішення про прийняття до відома фінансового звіту розпорядника майна ТОВ "Аміна-Волинь" Дуплики П.Г., подання клопотання до господарського суду про введення процедури ліквідації ТОВ "Аміна-Волинь" та призначення ліквідатором товариства "Аміна-Волинь" Войтановича О.Й.

На підставі вказаного рішення комітету кредиторів, ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" звернулося до суду із клопотанням №1599/14 від 25.04.2014р. про визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури.

Ухвалою суду першої інстанції від 20.11.2014 відмовлено в задоволенні клопотання ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" про визнання ТОВ "Аміна-Волинь" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатора товариства, визнано неналежним виконання арбітражним керуючим Дупликою П.Г. обов'язків розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь", усунуто арбітражного керуючого Дуплику Павла Георгійовича (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1377 від 12.07.2013р.) від виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Аміна-Волинь", визначено дату та час проведення наступного судового засідання у справі, зокрема, з розгляду заяв арбітражних керуючих про призначення їх розпорядником майна ТОВ "Аміна-Волинь".

Постановою Вищого господарського суду від 11.05.2016 касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь" залишено без задоволення, постанову Рівненького апеляційного господарського суду від 22.07.2015 та ухвалу господарського суду Волинської області від 20.11.2014 в частині усунення арбітражного керуючого Дуплику П. Г. від виконання ним повноважень розпорядника майна боржника у справі № 5004/715/11 залишено без змін.

До суду першої інстанції звернулись із відповідними заявами арбітражні керуючі: Войтанович Олександр Йосипович (АДРЕСА_3, Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №546 від 18.03.2013р.), Михайловський Сергій Володимирович (АДРЕСА_1, Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №413 від 20.02.2013р.); Темчишин Володимир Петрович (АДРЕСА_4, Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №494 від 17.04.2013р.); Пасічник Олександр Олексійович (АДРЕСА_5, Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №261 від 09.07.2013р.)

Проаналізувавши подані заяви та розглянувши кандидатури арбітражних керуючих, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, визнав за доцільне призначити арбітражного керуючого Михайловського Сергія Володимировича розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Аміна-Волинь" та продовжив cтрок процедури розпорядження майном ТОВ "Аміна-Волинь".

Відповідно ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Враховуючи ту обставину, що провадження у справі про банкрутство ТОВ "Аміна-Волинь" було порушено господарським судом до набрання чинності Законом України №4212-VI від 22.12.2011р., при розгляді даної справи судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній до 19.01.2013р.

Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майна є фізична особа, на яку у встановленому цим Законом порядку покладаються повноваження щодо нагляду та контролю за управлінням та розпорядженням майном боржника на період провадження у справі про банкрутство в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів. Згідно з цим Законом одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону; арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Частиною 3 статті 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.

До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст