Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 30.09.2014 року у справі №904/2928/14

Постанова ВГСУ від 30.09.2014 року у справі №904/2928/14

27.02.2017
Автор:
Переглядів : 170

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2014 року Справа № 904/2928/14

Вищий господарський суд України у складі: суддя Львов Б.Ю. (доповідач) - головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Палій В.В.,

розглянувши касаційну скаргу Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Дніпропетровськ,

на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 26.05.2014

та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13.08.2014

зі справи № 904/2928/14

за позовом товариства з додатковою відповідальністю "Дніпрокомунтранс" (далі - Товариство), м. Дніпропетровськ,

до Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі - Відділення)

про визнання рішення недійсним,

за участю представників сторін:

позивача - Кухарова О.О.,

відповідача - Новицького М.З.,

ВСТАНОВИВ:

Товариство звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Відділення від 14.03.2014 № 12/01-14/04-14 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" (далі - Рішення АМК).

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 26.05.2014 (суддя Рудовська І.А.), залишеним без змін постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13.08.2014 (колегія суддів у складі: Орєшкіна Е.В. - головуючий суддя, судді Прудніков В.В., Широбокова Л.П.), позов задоволено.

Прийняті судові рішення з посиланням на приписи статті 59 Закону України від 11.01.2001 № 2210 "Про захист економічної конкуренції" (далі - Закон № 2210) мотивовано невідповідністю Рішення АМК приписам чинного законодавства.

У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України Відділення просить судові рішення зі справи скасувати внаслідок їх прийняття з порушенням норм матеріального і процесуального права та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові повністю.

Відзив на касаційну скаргу не надходив.

Учасників судового процесу відповідно до статті 1114 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.

Перевіривши повноту встановлення попередніми судовими інстанціями обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального і процесуального права, заслухавши представника позивача та відповідача, Вищий господарський суд України дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги з урахуванням такого.

Місцевим та апеляційним господарськими судами встановлено, що Рішенням АМК:

- визнано, що Товариство за даними 2012 року займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг із збирання та перевезення побутових відходів від населення (мешканців багатоквартирних будинків) у територіальних межах за період: в 2012 році в Бабушкінському, Індустріальному, Кіровському районах міста Дніпропетровська; з липня по грудень 2012 року в Жовтневому районі міста Дніпропетровська; з вересня по грудень 2012 року в Ленінському районі міста Дніпропетровська, оскільки не зазнавало значної конкуренції внаслідок обмеженості можливостей доступу інших суб'єктів господарювання через наявність бар'єрів доступу на ринок (пункт 1);

- дії Товариства щодо укладання договорів на надання населенню послуг з вивезення, захоронення чи утилізації твердих побутових та негабаритних відходів, умови яких не відповідають вимогам нормативно-правових актів, визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону № 2210, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг із збирання та перевезення побутових відходів від населення (мешканців багатоквартирних будинків), що могли призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (пункт 2);

- за вчинення зазначеного порушення на Товариство накладено штраф у розмірі 50 000 грн. (пункт 3);

- Товариство зобов'язано привести договори на надання населенню послуг з вивезення, захоронення чи утилізації твердих побутових та негабаритних відходів у відповідність до вимог нормативно-правових актів в двомісячний термін з дня отримання рішення (пункт 4).

За приписами статті 3 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" основним завданням названого Комітету є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині, зокрема, здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Для реалізації завдань, покладених на Антимонопольний комітет України, в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі утворюються територіальні відділення Антимонопольного комітету України, повноваження яких визначаються названим Комітетом у межах його компетенції. Повноваження територіальних відділень Антимонопольного комітету України визначаються цим Законом, іншими актами законодавства (частини перша і друга статті 12 Закону України "Про Антимонопольний комітет України").