Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 27.10.2015 року у справі №904/3671/15

Постанова ВГСУ від 27.10.2015 року у справі №904/3671/15

27.02.2017
Автор:
Переглядів : 136

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2015 року Справа № 904/3671/15

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Ткаченко Н.Г. - головуючого, Катеринчук Л.Й., Куровського С.В. - доповідача,за участю представників:

ТОВ "Компанія з управління активами "Ізі Лайф" - Туніка Г.В. (дов. від 10.12.2014),

розглянувши у відкритому судовому засіданні

касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотранспортне

підприємство "Максімус"

на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду

від 22.06.2015

у справі №904/3671/15 господарського суду Дніпропетровської області

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з

управління активами "Ізі Лайф"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотранспортне

підприємство "Максімус"

про визнання банкрутом,

встановив:

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 28.04.2015 (суддя Полєв Д.М.) заяву Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Компанія з управління активами "ІЗІ Лайф" про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Автотранспортне підприємство "Максімус" повернуто без розгляду на підставі ч.6 ст.63 ГПК України, ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвала мотивована тим, що до заяви не надано належних доказів неможливості виконання державною виконавчою службою виконавчого документу за місцезнаходженням боржника, зазначеному у витязі з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 18.03.2015 р., а саме: м.Дніпропетровськ, вул.Прогресивна, 1/69, а також належних доказів надсилання боржнику заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.06.2015 (колегія суддів у складі: Кузнецов В.О. - головуючий, Науменко І.М., Вечірко І.О.) ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.04.2015 скасовано, справу направлено до господарського суду Дніпропетровської області для розгляду.

Постанова мотивована тим, що ініціюючим кредитором доведено наявність, визначених в ч. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ознак неплатоспроможності боржника. Твердження про ненадання належних доказів надсилання боржнику заяви про порушення провадження у справі про банкрутство спростовується описом вкладення у цінний лист від 23.04.2015 та фіскальним чеком № 9175 від 23.04.2015.

В касаційній скарзі ТОВ "Автотранспортне підприємство "Максімус" просить вказану вище постанову суду апеляційної інстанції від 22.06.2015 скасувати з підстав неправильного застосування норм матеріального та процесуального права, ухвалу господарського суду першої інстанції від 28.04.2015 залишити в силі.

Переглянувши у касаційному порядку прийняті судами попередніх інстанцій ухвалу та постанову, перевіривши застосування господарськими судами норм матеріального та процесуального права, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Частиною 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон) передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 названого Закону до заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема, рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.

Згідно із ч. 7 даної статті, до заяви кредитора додаються також, зокрема, копія виконавчого документа.

Відповідно до частини 1 ст. 15 Закону господарський суд повертає заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду, якщо, зокрема, заявник - кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеною частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст