Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 26.01.2016 року у справі №905/3397/14

Постанова ВГСУ від 26.01.2016 року у справі №905/3397/14

13.02.2017
Автор:
Переглядів : 168

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2016 року Справа № 905/3397/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючого - Ткаченко Н.Г.

Суддів - Катеринчук Л.Й.

Куровського С.В.

За участю представника ліквідатора - Крочук І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу ліквідатора ТОВ "Спецтехнокомплекс" Костікова А.П.

на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 13.08.2015 по справі № 905/3397/14 про банкрутство ТОВ "Спецтехнокомплекс",-

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 21.05.2014 прийнято до розгляду заяву ТОВ "Спецтехнокомплекс" про порушення справи про банкрутство, на підставі ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 17.06.2014 порушене провадження по справі № 905/3397/14 про банкрутство ТОВ "Спецтехнокомплекс" за ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою Господарського суду Донецької області від 23.06.2014 по справі № 905/3397/14 /суддя Тарапата С.С./ визнано ТОВ "Спецтехнокомплекс" банкрутом, введено ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором боржника голову ліквідаційної комісії Костікова А.П.

Доповідач - суддя Ткаченко Н.Г.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 13.08.2015 по справі № 905/3397/14 постанову господарського суду Донецької області від 23.06.2014 по справі №905/3397/14 скасовано. Провадження по справі №905/3397/14 про банкрутство ТОВ "Спецтехнокомплекс" припинено.

В касаційній скарзі ліквідатор ТОВ "Спецтехнокомплекс" Костіков А.П. просить скасувати постанову Харківського апеляційного господарського суду від 13.08.2015 по справі № 905/3397/14 посилаючись на те, що вона постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та залишити без змін постанову господарського суду Донецької області від 23.06.2014.

Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., пояснення представника ліквідатора, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Господарський суд першої інстанції приймаючи постанову від 23.06.2014 про визнання боржника - ТОВ "Спецтехнокомплекс" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури виходив з того, що звертаючись із заявою про визнання ТОВ "Спецтехнокомплекс" банкрутом, заявником було дотримано порядок ліквідації юридичної особи у відповідності до вимог ст.ст.105,110,111 ЦК України, ст.60 ГК України, ст.ст.33-34 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та з наявності кредиторської заборгованості, недостатності майнових активів для її задоволення і наявності ознак неплатоспроможності боржника. Також зазначеною постановою було призначено ліквідатором ТОВ "Спецтехнокомплекс"- голову ліквідаційної комісії Костікова А.П.

Згідно ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до чинного законодавства рішення суду є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України.

Відповідно до вимог ст. 99 ГПК України в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі.

Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Згідно із ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього.

Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Скасовуючи постанову господарського суду Донецької області від 23.06.2014 про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та припиняючи провадження по справі № 905/3397/14, Харківський апеляційний господарський суд виходив з того, що судом першої інстанції належним чином не було перевірено надані боржником відомості про його активи, а тому не можна вважати висновок суду першої інстанції про неплатоспроможність боржника та наявність підстав для визнання його банкрутом таким, що грунтується на матеріалах справи і відповідає вимогам закону і крім того, з того, що голову ліквідаційної комісії було призначено судом першої інстанції ліквідатором боржника в порушення вимог ст.114 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ст. 41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Провадження по даній справі про банкрутство ТОВ "Спецтехнокомплекс" здійснюється за Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній з 19 січня 2013 року.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст