ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2015 року Справа № 909/174/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Дунаєвської Н.Г. - головуючого,
Плюшка І.А.,
Самусенко С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Брокбізнесбанк" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 02 квітня 2015 року у справі № 909/174/15 Господарського суду Івано-Франківської області за заявою Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківський арматурний завод" про вжиття заходів до забезпечення позову у справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківський арматурний завод", м. Івано-Франківськ, до Публічного акціонерного товариства "Брокбізнесбанк", м. Київ, в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк", м. Івано-Франківськ, про визнання недійсними іпотечних договорів від 18.05.2006, від 27.06.2006, від 30.04.2013 (в тому числі всі договори про зміну редакції, доповнення, додаткові угоди тощо),
за участю представників:
позивача - Заверуха І.Л. (дов. б/н від 17.03.2015),
відповідача - Грищенко І.С. (дов. № 133/03 від 05.06.2015),
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2015 року заявник ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" пред'явив у господарському суді позов до ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк", про визнання недійсними іпотечних договорів.
Вказував, що 12.05.2006 між ним (позичальник) та ПАТ "Брокбізнесбанк" (банк, кредитор) був укладений Генеральний договір кредитної лінії № 2298 (з подальшими змінами та доповненнями, внесеними шляхом укладення додаткових угод, далі - кредитний договір), за умовами якого банк зобов'язувався надати позичальнику кредит у вигляді мультивалютної відкличної поновлювальної кредитної лінії окремими частинами (траншами) з сумою ліміту кредитування в доларах США та/або євро та/або російських рублях та/або українських гривнях таким чином, щоб протягом всього строку дії цього договору розмір заборгованості позичальника за кредитом не перевищував суму, еквівалентну 10 000 000,00 грн. за офіційним обмінним курсом.
Зазначав, що належне виконання позичальником своїх грошових зобов'язань за вказаним кредитним договором забезпечувались іпотекою нерухомого майна, переданого банку в заставу згідно укладених між сторонами іпотечних договорів від 18.05.2006, від 27.06.2006, від 30.04.2013.
Посилаючись на невідповідність вказаних договорів вимогам закону у зв'язку із відсутністю у ПАТ "Брокбізнесбанк" індивідуальної ліцензії на здійснення валютних операцій та перевищенням особою, яка підписала оспорювані правочини, наданих їй установчими документами повноважень, позивач просив визнати недійсними укладені між сторонами іпотечні договори від 18.05.2006, від 27.06.2006, від 30.04.2013 (в тому числі всі договори про зміну редакції, доповнення, додаткові угоди тощо) на підставі ч. 1 ст. 203, ст. 215 ЦК України.
Водночас, на підставі ст.ст. 66, 67 ГПК України ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про забезпечення позову.
Посилаючись на ту обставину, що звернення стягнення на предмет іпотеки за спірними договорами не лише утруднить, але й унеможливить виконання рішення господарського суду у даній справі у випадку задоволення позову ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод", заявник просив забезпечити позов шляхом встановлення заборони ПАТ "Брокбізнесбанк" здійснювати будь-які дії щодо звернення стягнення на предмет іпотеки за іпотечними договорами від 18.05.2006, від 27.06.2006, від 30.04.2013 та встановлення заборони Реєстраційній службі Головного управління юстиції в Івано-Франківській області, а також усім державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно і нотаріусам, вчиняти будь-які дії, пов'язані з державною реєстрацією права власності та інших речових прав, вчиненням виконавчих написів нотаріуса стосовно предмета іпотеки, а також зупинення стягнення предмету іпотеки за договорами від 18.05.2006, від 27.06.2006, від 30.04.2013.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 16 лютого 2015 року (суддя Шіляк М.А.) заяву ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" про вжиття заходів до забезпечення позову задоволено частково. Ухвалено з метою забезпечення позову до вирішення даної справи по суті заборонити:
- ПАТ "Брокбізнесбанк" вчиняти будь-які дії щодо звернення стягнення на предмет іпотеки, який знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, 229, за Іпотечним договором від 18.05.2006, який укладений між ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк";
- Головному управлінню юстиції у Івано-Франківській області, в особі Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Івано-Франківській області, а також всім державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно і нотаріусам України, зокрема приватному нотаріусу Івано-Франківського міського нотаріального округу Чумакевич Л.М., вчиняти будь-які дії, пов'язані з державною реєстрацією права власності та інших речових прав стосовно нерухомого майна, яке є предметом договору іпотеки від 18.05.2006, укладеного між ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк";
- Приватному нотаріусу Івано-Франківського міського нотаріального округу Чумакевич Л.М. та будь-яким іншим нотаріусам України вчиняти виконавчий напис нотаріуса на іпотечному договорі від 18.05.2006, який укладений між ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк", а також посвідчувати будь-які договори купівлі-продажу щодо майна предмета іпотеки, згідно договору від 18.05.2006;
- ПАТ "Брокбізнесбанк" вчиняти будь-які дії щодо звернення стягнення на предмет іпотеки, який знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, 229 за іпотечним договором від 27.06.2006, який укладений між ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк".
- Головному управлінню юстиції у Івано-Франківській області в особі Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Івано-Франківській області, а також всім державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно і нотаріусам України, зокрема приватному нотаріусу Івано-Франківського міського нотаріального округу Мачкур А.А., вчиняти будь-які дії, пов'язані з державною реєстрацією права власності та інших речових прав стосовно нерухомого майна предмета іпотеки згідно договору іпотеки від 27.06.2006;
- Приватному нотаріусу Івано-Франківського міського нотаріального округу Мачкур А. А. та будь-яким іншим нотаріусам України вчиняти виконавчий напис нотаріуса на Іпотечному договорі від 27.06.2006, який укладений між ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк", а також посвідчувати будь-які договори купівлі-продажу зазначеного майна;
- ПАТ "Брокбізнесбанк" вчиняти будь-які дії щодо звернення стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором від 30.04.2013, який укладений між ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк";
- Головному управлінню юстиції у Івано-Франківській області в особі Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Івано-Франківській області, а також всім державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно і нотаріусам України, зокрема приватному нотаріусу Івано-Франківського міського нотаріального округу Мачкур А. А., вчиняти будь-які дії, пов'язані з державною реєстрацією права власності та інших речових прав стосовно нерухомого майна, а саме: Адміністративно-побутового корпусу, що зазначений в плані літерою "А", загальною площею 4 979,4 кв. м., який знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, № 229;
- Приватному нотаріусу Івано-Франківського міського нотаріального округу Мачкур А.А. та будь-яким іншим нотаріусам України вчиняти виконавчий напис нотаріуса на іпотечному договорі від 30.04.2013, який укладений між ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та ПАТ "Брокбізнесбанк", в особі Івано-Франківського регіонального відділення АТ "Брокбізнесбанк".
Ухвалено відмовити в частинах:
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.