ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2014 року Справа № 5019/653/12
Вищий господарський суд у складі колегії суддів:головуючого суддіПрокопанич Г.К.,суддівАлєєвої І.В., Євсікова О.О.,розглянувши касаційну скаргуДубенського міжгосподарського санаторно-оздоровчого комплексу "Берізка"на постановуРівненського апеляційного господарського суду від 03.09.2013 р. (головуючий суддя Крейбух О.Г., судді Юрчук М.І., Василишин А.Р.)на рішенняГосподарського суду Рівненської області від 29.07.2013 р. (суддя Войтюк В.Р.)у справі№ 5019/653/13 Господарського суду Рівненської областіза позовомЗаступника прокурора Рівненської області в інтересах держави в особі Регіонального відділення фонду державного майна України по рівненській областідоДубенського міжгосподарського санаторно-оздоровчого комплексу "Берізка",третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Приватне підприємство "Уфа-Нова",провизнання недійсним рішення загальних зборів та статуту підприємства, за участю представників:позивача:не з'явились,відповідача:Мартинов О.Ю.,третьої особиЯковчук В.П.,прокуратуриКузнєцова Ю.В.,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 29.07.2013 р. у справі
№ 5019/653/12, залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 03.09.2013 р., позов задоволено: визнано недійсним рішення Дубенського МСОК "Берізка", оформлене протоколами загальних зборів № 1 та № 2 від 24.02.2010 р., визнано недійсним Статут МСОК "Берізка" в новій редакції, затверджений протоколом загальних зборів учасників санаторно-оздоровчого комплексу "Берізка" № 2 від 24.02.2010 р. та зареєстрований 11.03.2010 р.
Не погодившись з вказаними судовими рішеннями, відповідач звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить рішення місцевого суду та постанову апеляційної інстанції скасувати, а справу направити на новий розгляд до місцевого суду.
Вимоги та доводи касаційної скарги мотивовані тим, що судами попередніх інстанцій було неповно з'ясовано обставини, які мають значення для справи, а також порушено норми процесуального та матеріального права, зокрема ст.ст. 118, 119, 167 ГК України, ст. 12 ГПК України. Доводи касаційної скарги зводяться до того, що суди попередніх інстанцій не врахували, що позивач - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області не був і не є засновником Дубенського МСОК "Берізка", а Дубенський МСОК "Берізка" не є господарським товариством, а тому на нього не поширюються положення Закону України "Про господарські товариства".
Усіх учасників судового процесу відповідно до статті 111-4 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги, проте в судове засідання представники позивача не з'явились. Зважаючи на те, що явку представників сторін не було визнано обов'язковою, а також на достатність матеріалів справи для прийняття рішення, колегія суддів, беручи до уваги встановлені ст. 111-8 ГПК України строки розгляду касаційних скарг, дійшла висновку про можливість розглянути справу за відсутності представників позивача.
Колегія суддів, обговоривши доводи касаційної скарги, заслухавши представників учасників судового процесу, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування господарськими судами норм матеріального та процесуального права, вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, Міжгосподарський санаторно-оздоровчий комплекс "Берізка" створений спільним рішенням зборів уповноважених господарств - учасників № 125 від 09.04.1984 р. на підставі Закону України "Про підприємства в Україні" (в редакції, чинній на час винесення рішення).
Відповідно до п. 1 Статуту МСОК "Берізка", затвердженого протоколом зборів уповноважених представників господарств - засновників № 6 від 25.07.1997 р. (із змінами від 05.03.2010 р., далі - Статут), засновниками підприємства є колгоспи, радгоспи та інші державні і громадські підприємства Дубенського району.
Згідно з п. 9 Статуту майно і кошти МСОК створюються від дольової участі господарств-учасників, а їх розмір визначається зборами уповноважених представників.
Відповідно до п. 10 Статуту пайові внески учасниками МСОК вносяться, зокрема, за рахунок власних коштів підприємств та асигнувань із державного бюджету.
Згідно з п. 16 Статуту вищим органом управління МСОК є збори уповноважених представників господарств - учасників, що обираються на 3 роки і складають по 3 представника від кожного господарства - учасника, незалежно від розмірів господарства і його пайової участі.
Відповідно до п. 17 Статуту збори уповноважених представників мають, крім інших, зокрема, і повноваження щодо розгляду заяв громадських і державних підприємств про прийом їх до складу учасників або вихід та виносять по них своє рішення; визначають розміри пайових і додаткових внесків господарств - учасників, а також: порядок і строки їх внесення; заслуховують звіт керівника та голови ревізійної комісії МСОК.
Згідно з п. 18 Статуту збори уповноважених представників господарств - учасників МСОК збираються відповідно до плану роботи, але не менше 1 разу на рік.
Відповідно до п. 20 Статуту Голова ради МСОК - директор підприємства здійснює щоденне керівництво діяльністю комплексу, забезпечує виконання рішень зборів уповноважених представників господарств - учасників і Ради МСОК, розпоряджається майном і засобами підприємства, укладає договори, видає доручення, накази.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 141-р від 17.03.2004 р. "Про деякі питання діяльності дитячих оздоровчих закладів" затверджено перелік державних і комунальних дитячих оздоровчих закладів, в якому вказано і Дубенський міжгосподарський санаторно-оздоровчий комплекс "Берізка".
Пунктом 3 даного розпорядження Фонду державного майна, Міністерству у справах сім'ї, дітей та молоді разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади під час приватизації об'єктів державної власності доручено вживати заходів до недопущення перепрофілювання дитячих оздоровчих закладів, а також у разі потреби забезпечувати передачу цих закладів до сфери управління відповідних органів, уповноважених управляти державним майном, або у комунальну власність.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України "Про Фонд державного майна України" накази Фонду державного майна України, видані у межах його повноважень, є обов'язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами.
Наказом Фонду державного майна України від 03.11.2005 р. № 2921 на виконання "Заходів Фонду по виконанню п. 2 доручення Прем'єр-міністра України від 20.07.2005 р. № 35073/1/1-05" затверджено план-графік проведення передприватизаційної підготовки міжгосподарських підприємств та об'єднань агропромислового комплексу.
Пунктом 252 зазначеного плану-графіку встановлено провести передприватизаційну підготовку та прийняття рішення про визначення складу засновників міжгосподарського санаторно-оздоровчого комплексу "Берізка" у 1-мі кварталі 2007 року.
На виконання наказу ФДМУ від 03.11.2005 р. № 2921 наказом регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області від 26.02.2007 р. №74 "Про передприватизаційну підготовку Дубенського міжгосподарського санаторно-оздоровчого комплексу "Берізка" створено комісію для перевірки наявності державної частки у майні МСОК "Берізка".
Відповідно до Акта перевірки наявності державної частки у майні Дубенського міжгосподарського санаторно-оздоровчого комплексу "Берізка" від 30.03.2007 р., із врахуванням аудиторського висновку АФ "Арії-Аудит" від 09.01.2007 р., частка держави у майні МСОК "Берізка" в грошовому виразі становить 1.288,4 млн. крб., або 11,67 %.
Тобто про наявність державної частки в майні МСОК "Берізка" відповідачу було відомо у 2007 році, оскільки відповідно до аудиторського висновку визначення частки майна, що належить державі за наслідками перевірки у майні МСОК "Берізка" від 09.01.2007 р., частка держави в майні - медичному корпусі, на будівництво якого з 1992 року по 1996 року виділялися державні кошти (кошти фонду ЧАЕС), складає 11,67 відсотків.
Даним Актом від 30.03.2007 р. для МСОК "Берізка" вказано привести у відповідність до Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку "Основні засоби" статутний фонд МСОК "Берізка" та уточнити частки всіх засновників, в тому числі держави, у статутному фонді підприємства.
Листом регіонального відділення від 21.01.2008 р. № 263 керівнику МСОК Берізка" вказано про порушення термінів проведення загальних зборів засновників з визначення часток кожного з них.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.