Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 22.04.2015 року у справі №909/1243/14

Постанова ВГСУ від 22.04.2015 року у справі №909/1243/14

27.02.2017
Автор:
Переглядів : 210

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2015 року Справа № 909/1243/14

Вищий господарський суд України у складі колегії: головуючого, судді Кузьменка М. В., суддів Васищака І. М., Студенця В. І., за участі представника відповідача ОСОБА_1 (дов. від 21.04.2015), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 13 січня 2015 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 16 лютого 2015 року у справі № 909/1243/14 за позовом фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, третя особа - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, про зобов'язання укласти договір,

УСТАНОВИВ: У листопаді 2014 року фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про зобов'язання укласти договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 позов не визнала, посилаючись на відсутність обов'язку.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 25 листопада 2014 року до участі у справі третьою особою залучено виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 13 січня 2015 року (суддя В. Калашник), залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 16 лютого 2015 року, у позові відмовлено з мотивів безпідставності вимог.

Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради просить рішення і постанову скасувати з підстав неправильного застосування господарськими судами статей 179 і 187 Господарського кодексу України, статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", статей 33, 34, 43 Господарського процесуального кодексу України та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Фізична особа-підприємец ОСОБА_3 проти доводів касаційної скарги заперечує і в її задоволенні просить відмовити.

Сторони належним чином були повідомлені про час і місце судового засідання, проте представники фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 і виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в судове засідання не з'явилися.

Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Господарськими судами встановлено, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 27 квітня 2005 року № 131 "Про матеріали управління архітектури і містобудування виконавчого комітету міської ради" фізичним особам-підприємцям ОСОБА_2 і ОСОБА_4 було надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення на місці існуючого будинку АДРЕСА_1.

У жовтні 2014 року фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на підставі частини 2 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Положення про цільовий фонд соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста та Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (у редакції рішення сесії від 20 жовтня 2011 року) звернулося до відповідачів з пропозицією укласти договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, яка залишена без розгляду, що й спричинили спір.

Обов'язок замовника, який має намір щодо забудови земельної ділянки у населеному пункті, взяти участь у створенні і розвитку його інфраструктури, встановлений частиною 2 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" і реалізується шляхом укладання договору з органом місцевого самоврядування (частина 5 статті 40 цього Закону).

Необхідність укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту передбачений також Положенням про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, затвердженим у редакції рішення Івано-Франківської міської ради від 20 жовтня 2011 року № 424-15.

За правилами пункту 9 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Факт прийняття об'єкта в експлуатацію відповідачі доводять Декларацією про готовність об'єкта до експлуатації № ІФ 14312028930, зареєстрованою Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю Івано-Франківської області 24 лютого 2012 року. Зазначена дата, в силу правила пункту 11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461, є датою прийняття об'єкта в експлуатацію.

Оскільки фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради звернулося до відповідачів з пропозицією укласти договір після прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, а саме 6 жовтня 2014 року, господарські суди правомірно відмовили в позові.

З урахуванням меж перегляду справи в касаційній інстанції, колегія суддів вважає, що під час розгляду справи фактичні її обставини були встановлені апеляційним господарським судом на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження поданих доказів, висновки суду відповідають цим обставинам і їм дана належна юридична оцінка з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ: Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 13 січня 2015 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 16 лютого 2015 року у справі № 909/1243/14 залишити без змін, а касаційну скаргу фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради без задоволення.

Головуючий, суддя М. В. Кузьменко Суддя І. М. Васищак Суддя В. І. Студенець