Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 20.09.2016 року у справі №915/2150/15

Постанова ВГСУ від 20.09.2016 року у справі №915/2150/15

10.02.2017
Автор:
Переглядів : 126

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2016 року Справа № 915/2150/15

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого суддів:Є. Борденюк, І. Вовка, С.Могил,розглянувши у відкритому судовому засіданнікасаційні скаргиДержавного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Миколаївської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (Адміністрація Миколаївського порту) та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській областіна постановувід 25.05.2016Одеського апеляційного господарського судуу справі№ 915/2150/15за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Нова європейська компанія"доРегіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській областіза участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Миколаївської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (Адміністрація Миколаївського порту); Міністерства інфраструктури Українипровизнання незаконною бездіяльності та зобов'язання розмістити оголошення у судове засідання прибули представники:позивачаКравцов С.В. (дов. від 28.07.2016)відповідачаВасильківська В.Є (дов. від 16.02.2016)ДП "Адміністрація морських портів України" Ревенко О.В. (дов. від 27.07.2016)Міністерства інфраструктури України Сєчко А.В. (дов. від 25.04.2016)заслухавши суддю-доповідача - Є. Борденюк, пояснення представників сторін та перевіривши матеріали справи, Вищий господарський суд України

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова європейська компанія" звернулось до господарського суду з позовною заявою до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області про:

визнання незаконною бездіяльності відповідача, яка полягає у нерозміщенні в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати в оренду причал № 12 (інв. № 1031039) 187,0 м.п., технологічною шириною 15,0 м.п. із залізничними коліями №№ 53, 54 (інв. №№ 1031085, 1031086) 355,68 м.п. та підкрановими коліями (інв. № 1031068) 180,0 м.п. у дві нитки, що розташовані за адресою: вул. Заводська, 23, м. Миколаїв;

зобов'язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області розмістити протягом 5 днів після набрання рішенням законної сили в офіційних друкованих засобах масової інформації: газеті "Відомості приватизації", а також на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України http://www.spfu.gov.ua та офіційному веб-сайті Регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області http://www.fgi.inf.ua, оголошення про намір передати в оренду відповідні причал та колії.

Позовні вимоги мотивовані наступним.

Пунктом 1 статті 7 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону, пропозиція може надходити від орендодавців, зазначених у статті 5 цього Закону.

09.09.2015 позивач відповідно до пункту 1 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" подав заяву до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області про намір узяти в оренду терміном на 49 років державне нерухоме майно, що знаходиться на балансі Миколаївської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація Миколаївського морського порту), а саме відповідний причал № 12 та колії.

До заяви були долучені документи, згідно з Переліком документів, які подаються відповідно до наказу Фонду державного майна України від 15.02.2013 № 201.

Пунктом 2 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що у разі надходження до орендодавця заяви про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна, орендодавець за умови відсутності заборони на передачу майна в оренду у п'ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів органу, уповноваженому управляти відповідним майном.

10.09.2015 за вих. № 14-08-01750 Фонд направив до Міністерства інфраструктури України комплект документів, визначений Наказом Фонду державного майна України від 15.02.2013 № 201, для погодження.

Абзацом 1 ч. 3 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що орган, уповноважений управляти державним майном, розглядає подані йому матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після їх надходження надсилає орендодавцеві висновки про умови договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди.

Оскільки Міністерством інфраструктури України встановлений строк був порушений, то позивач вважає, що настали наслідки, передбачені абз. 4 ч. 3 ст. 9 Закону, а саме укладення договору оренди вважається з цими органами погодженим.

Відповідно до ч.4 ст. 9 Закону орендодавець протягом п'яти днів після погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.

З посиланням на невиконання Фондом вказаного обов'язку, позивач звернувся до суду із відповідним позовом.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 28.12.2015 позовна заява призначена до розгляду; до участі у справі залучене Державне підприємство "Адміністрація морських портів України" в особі Миколаївської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (Адміністрація Миколаївського порту) та Міністерство інфраструктури України у якості третіх осіб, які не заявляють вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

У подальшому, позивач звернувся до суду із заявою про зменшення позовних вимог шляхом відмови від вимог в частині залізничних колій №№ 53,54 (інв. №№ 1031085, 1031086) 355,68 м.п. та підкранових колій.

Рішенням Господарського суду Миколаївської області від 22.03.2016 (суддя Васильєва Л.І.) прийнята відмова позивача від позову у вказаній ним частині; позов задоволений.

Рішення мотивоване наступним.

Міністерство інфраструктури України посилається та те, що лист позивача з відповідними доказами ним отримано 23.09.2015, про що свідчить "№" та дата вхідної кореспонденції.

Однак, законодавець встановив п'ятнадцятиденний строк для відповіді не з дати реєстрації, а з дати надходження такого звернення.

З листа відповідача від 22.02.2016 та копії повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що Міністерство інфраструктури України отримало вказані вище документи 14.09.2015.

Отже, останній день для надання висновку щодо умов договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди є 29.09.2015.

Наданий Міністерством інфраструктури України лист про розгляд матеріалів щодо оренди нерухомого майна датований 06.10.2015, тобто з порушенням вказаних вище строків.

Отже, з огляду на вказане порушення, запропонований позивачем договір оренди слід вважати погодженим з Міністерством інфраструктури України.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст