Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 18.03.2014 року у справі №14/125

Постанова ВГСУ від 18.03.2014 року у справі №14/125

27.02.2017
Автор:
Переглядів : 210

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2014 року Справа № 14/125

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого:Панової І.Ю.,суддів:Білошкап О.В., Погребняка В.Я.,

розглянувши касаційну скарги Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух"на ухвалугосподарського суду Львівської області від 11.10.2013та постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 06.11.2013у справі № 14/125 господарського суду Львівської області

за первісним позовомДепартаменту гуманітарної політики Львівської міської радиДоГромадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух"Пророзірвання договору № 02 від 01.09.2009 про проведення заходуза зустрічним позовом Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух"ДоДепартаменту гуманітарної політики Львівської міської радиПростягнення 195 161, 23 грн. основного боргу за виконання робіт, передбачених у договорі № 02 від 01.09.2009 про проведення заходуза участю представників сторін: не з'явились,

ВСТАНОВИВ :

Ухвалою господарського суду Львівської області від 11 жовтня 2013 року (суддя Кітаєва С.Б.) частково задоволено заяву Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про відстрочку виконання судового рішення та відстрочено виконання рішення господарського суду Львівської області від 26 жовтня 2010 року, яке постановою Львівського апеляційного господарського суду від 21 грудня 2010 року частково скасоване в частині відмови від задоволення зустрічного позову і прийнято нове рішення про задоволення зустрічного позову, на підставі якої (постанови) господарським судом Львівської області 28 лютого 2011 року виданий наказ на стягнення з Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на користь Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" 182 382 грн. основного боргу та 12 779, 23 грн. пені, - на сім місяців (до 12 травня 2014 року).

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 6 листопада 2013 року (колегія суддів: Бойко С.М. - головуючий, Бонк Т.Б., Якмець Г.Г.) ухвалу господарського суду Львівської області від 11 жовтня 2013 року залишено без змін, апеляційну скаргу громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" залишено без задоволення.

Не погоджуючись із рішеннями судів попередніх інстанцій, Громадська організація "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" звернулась до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Львівської області від 11 жовтня 2013 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 6 листопада 2013 року, прийняти нове рішення, яким повністю відмовити Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в задоволенні заяви про відстрочку виконання рішення суду та стягнути з відповідача на їхню користь судові витрати, посилаючись при цьому на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів Вищого господарського суду України, перевіривши матеріали справи та доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування господарськими судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку про відмову у задоволенні касаційної скарги, виходячи з наступного.

Рішенням господарського суду Львівської області від 26 жовтня 2010 року відмовлено повністю у задоволенні первісного позову Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" про розірвання договору № 02 від 1 вересня 2009 року та зустрічного позову Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" до Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення боргу за виконання робіт передбачених у договорі № 02 від 1 вересня 2009 року про проведення заходу в сумі 195 161, 23 грн.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 21 грудня 2010 року вказане рішення скасовано в частині відмови у задоволенні зустрічного позову. Прийнято нове рішення: зустрічний позов Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" до Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення 195 161, 23 грн. боргу задоволено. Стягнуто з Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на користь Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" - 182 382 грн. основного боргу та 12 779 грн. 23 коп. пені.

Стягнуто з Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на користь Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" - 1951 грн. 61 коп. у відшкодування витрат по сплаті державного мита за подання позовної заяви, 236 грн. у відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та 975 грн. 81 коп. у відшкодування витрат по сплаті державного мита за подання апеляційної скарги.

В решті, - а саме: в частині відмови в задоволенні первісного позову Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" про розірвання договору № 02 від 1 вересня 2009 року - рішення Господарського суду Львівської області від 26 жовтня 2010 року залишено без змін.

28 лютого 2011 року на виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 21 грудня 2010 року господарським судом Львівської області стягувачу видано два накази: перший - на стягнення з Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на користь Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" 182 382 грн. основного боргу та 12 779, 23 грн. пені; другий - на стягнення з Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на користь Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" 1 951 грн. 61 коп. у відшкодування витрат по сплаті державного мита за подання позовної заяви, 236 грн. у відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та 975 грн. 81 коп. у відшкодування витрат по сплаті державного мита за подання апеляційної скарги.

Постановою Вищого господарського суду України від 19 квітня 2011 року касаційну скаргу Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишено без задоволення, постанову Львівського апеляційного господарського суду від 21 грудня 2010 року у справі № 14/125 залишено без змін.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 20 червня 2013 року за заявою Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виконання судового рішення від 26 жовтня 2010 року, яке постановою Львівського апеляційного господарського суду від 21 грудня 2010 року частково скасоване в частині відмови від задоволення зустрічного позову і прийнято нове рішення про задоволення зустрічного позову, на підставі якої (постанови) господарським судом Львівської області 28 лютого 2011 року виданий наказ на стягнення з Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на користь Громадської організації "Клуб велотуристів друзів природи "Рух" 182 382 грн. основного боргу та 12 779, 23 грн. пені, будо відстрочено до 1 жовтня 2013 року.

30.09.2013 Департаментом гуманітарної політики Львівської міської ради повторно подано суду заяву про відстрочку виконання рішення суду на 12 місяців.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що в обґрунтування заяви про розстрочення виконання рішення суду, боржник послався на те, що у зв'язку з невиконанням дохідної частини загального фонду міського бюджету м. Львова відсутні кошти для виконання рішення суду. Зазначив, що відповідно до листа Департаменту фінансової політики від 27.09.2013 № 4-22-212 невиконання планових показників міського бюджету складає 65,8 млн. грн.

Також заявник зазначив, що на вимогу Головного управління Державної казначейської служби України щодо вжиття заходів з метою виконання вказаного рішення Департаментом гуманітарної політики було подано на розгляд міському голові лист про виділення додаткових коштів в сумі 144 832,76 грн. для виплати боргу та пені, та подано лист постійній комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради про погодження виділення додаткових коштів, та отримано погодження комісії. Однак, у зв'язку з закінченням фінансового року і необхідністю певного часу для закладення та затвердження асигнувань по видатках місцевого бюджету по КТКВК на погашення заборгованості за рішенням суду на наступний (2014) рік, та враховуючи відсутність коштів на виплату за цим призначенням просив задовольнити подану заяву та відстрочити виконання рішення на 12 місяців.

Повторну заяву Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про відстрочку виконання судового рішення ухвалою господарського суду Львівської області від 11 жовтня 2013 року було задоволено частково та відстрочено виконання рішення господарського суду Львівської області від 26 жовтня 2010 року, яке постановою Львівського апеляційного господарського суду від 21 грудня 2010 року частково скасоване в частині відмови від задоволення зустрічного позову і прийнято нове рішення про задоволення зустрічного позову, - на сім місяців (до 12 травня 2014 року).

Задовольняючи частково заяву Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про відстрочку виконання рішення суду від 26 жовтня 2010 року, суд першої інстанції встановив, що Департамент гуманітарної політики Львівської міської ради фінансується з місцевого бюджету відповідно до затверджених кошторисів, власні надходження та доходи в Департаменті відсутні.

Ухвалою Львівської міської ради від 27 грудня 2012 року № 2018 "Про місцевий бюджет м. Львова на 2013 рік" затверджено розподіл видатків міського бюджету м. Львова на 2013 рік за повноважними розпорядниками коштів за якою, видатки Департаменту гуманітарної політики затверджено згідно з КТВК видатків місцевого бюджету та розподілом по кодах економічної класифікації видатків бюджету.

Оскаржувана ухвала господарського суду мотивована тим, що виплата коштів за рішенням суду здійснюється за кодом КТКВК 180410 "Інші заходи пов'язані з економічною діяльністю". Кошти на виплату за цим призначенням в департаменті гуманітарної політики відсутні. У зв'язку із цим необхідно було вносити зміни до кошторису департаменту. Така процедура чітко регламентується ухвалою № 1393 від 22 березня 2012 року "Про порядок внесення змін до міського бюджету м. Львова" та Розпорядженням Львівського міського голови №5 05 від 18 жовтня 2007 року "Про порядок подання пропозицій щодо внесення змін до бюджетних призначень головних розпорядників міського бюджету м. Львова" та Розпорядженням Львівського міського голови № 505 від 18.10.2007 "Про порядок пропозицій щодо внесення змін до бюджетних призначень головних розпорядників міського бюджету м. Львова".

Питання внесення змін до кошторису проходить ряд погоджень в тому числі і міського голови. Згідно резолюції міського голови вказане питання виноситься на розгляд на засідання виконавчого комітету Львівської міської ради з подальшим затвердженням міською радою на пленарному засіданні, така процедура вимагає значних часових затрат.

Суд першої інстанції зазначив, що у зв'язку з перебуванням на виконанні в Головному управлінні Державної казначейської служби України наказу господарського суду Львівської області від 28.02.2011 № 14/125, у Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виник обов'язок із вжиття заходів для встановлення асигнувань, з яких можливе безспірне списання органом Казначейства коштів за виконавчим документом, відповідно до Порядку виконання рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 45).

Враховуючи, що вжиття відповідних заходів потребує додаткового погодження і вирішення питань Виконкомом Львівської міської ради, що кошти за кодом КТКВК на погашення заборгованості відсутні і відповідно є необхідність в часі для закладення та затвердження асигнувань по видатках місцевого бюджету по КТКВК на погашення заборгованості за рішенням суду на наступний (2014) рік, а також відсутність у боржника коштів для виплати заробітної плати, лікарняних та враховуючи, що боржник є органом місцевого самоврядування, який фінансується з місцевого бюджету і діяльність якого не має на меті отримання прибутків, господарський суд Львівської області, керуючись ст. 121 ГПК України, та враховуючи при цьому матеріальні інтереси стягувача, можливі негативні наслідки для останнього при затримці виконання рішення суду і з метою недопущення їх настання, дійшов висновків про часткове задоволення заяви та відстрочки виконання рішення суду на сім місяців (до 12.05.2014).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст