ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2016 року Справа № 902/536/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючого - Ткаченко Н.Г.
Суддів - Білошкап О.В.
Удовиченка О.С.
За участю представників : Компанії з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС" - Чугунова М.В, ТОВ "Кредитні Ініціативи" - Косара Б.М., ПАТ "Універсал Банк" - Воїнової С.М., ПАТ "Браїлівське"- Гаврилюка М.В., арбітражного керуючого - Белінської Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Компанії з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС"
на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 15.09.2015 по справі № 902/536/15 про визнання банкрутом Публічного акціонерного товариства "Браїлівське",-
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою господарського суду Вінницької області від 28.04.2015 порушено провадження по справі № 902/536/15 про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Браїлівське", введено процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів, до 21 серпня 2015 року, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Белінську Н.О., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
30.04.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи № 902/536/15 про банкрутство ПАТ "Браїлівське".
Доповідач - суддя Ткаченко Н.Г.
У червні 2015 Компанія з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг
ПЛС" звернулась до господарського суду першої інстанції із заявою № 71 від 29.05.2015 про визнання грошових вимог до боржника - ПАТ "Браїлівське" на суму 180904446,61 грн.- основного боргу та 1218,00 грн.- судового збору та включення їх до реєстру вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду Вінницької області від 25.06.2015 по справі № 902/536/15 задоволено заяву Компанії з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС" про визнання кредитором та включення вимог до реєстру вимог кредиторів боржника - ПАТ "Браїлівське", а саме, визнано грошові вимоги 180 904 446,61 грн. - основного боргу та в сумі 1 218,00 грн. - судового збору.
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 15.09.2015 по справі № 902/536/15 ухвалу господарського суду Вінницької області від 25.06.2015 скасовано, прийнято нове судове рішення, яким заяву про визнання грошових вимог Компанії з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС" до боржника - ПАТ "Браїлівське" в розмірі 180 904 446,61 грн. залишено без задоволення.
В касаційній скарзі Компанія з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС" просить постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 15.09.2015 по справі № 902/536/15 скасувати, посилаючись на те, що вона постановлена з неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, а ухвалу господарського суду Вінницької області від 25.06.2015 по справі № 902/536/15 залишити без змін.
У відзивах ТОВ "Кредитні Ініціативи" та боржник - ПАТ "Браїлівське" проти поданої касаційної скарги заперечують та просять оскаржувану постанову суд апеляційної інстанції залишити без змін.
В судовому засіданні ВГСУ 19.04.2016 розгляд даної справи було відкладено на 17.05.2016 на 11-00 на підставі ст.ст.69,77 ГПК України.
У зв"язку із відрядженням суддів Катеринчук Л.Й. та Куровського С.В., протоколом автоматичної зміни складу колегії суддів від 16.05.2016, склад колегії суддів ВГСУ по розгляду даної справи змінений : головуючий /доповідач/- суддя Ткаченко Н.Г., судді - Білошкап О.В., Удовиченко О.С.
Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., пояснення представників Компанії з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС", ТОВ "Кредитні Ініціативи", ПАТ "Універсал Банк", ПАТ "Браїлівське", арбітражного керуючого, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Ухвала господарського суду Вінницької області від 25.06.2015, якою визнано грошові вимоги Компанії з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС" до боржника у повному обсязі, мотивована тим, що заборгованість боржника виникла на підставі договору позики в іноземній валюті №10/05-15 від 10.05.2011 укладеного між фірмою Валінор Паблік Лімітед (кредитор) та ПАТ "Браїлівське" (позичальник/боржник), додаткової угоди від 28.05.2013, за якою Валарс Агролімітед прийняв право вимоги заборгованості до боржника, яке виникло з договору позики, яка станом на дату підписання додаткової угоди складала - 6 030 980 доларів США, а також відсотків за користування грошовими коштами та додаткової угоди від 02.02.2015, що укладена між Валарс Агролімітед (цедент), Компанією Укрлендфармінг ПЛС (цесіонарій) та ПАТ "Браїлівське" (боржник), згідно умов якої Валарс Агролімітед уступив, а Компанія Укрлендфармінг ПЛС прийняла право вимоги оплати заборгованості до боржника - ПАТ "Браїлівське", яка станом на дату підписання додаткової угоди складала - 6 030 980,00 доларів США та відсотків за користування грошовими коштами, враховуючи те, що дані кредиторські вимоги підтверджуються актом звірки взаєморозрахунків за період 01.01.2015-04.02.2015 підписаний між боржником та кредитором, боржником - ПАТ "Браїлівське" не надано доказів погашення даної заборгованості, а тому дані вимоги підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів боржника - ПАТ "Браїлівське".
Не погодившись з висновками суду першої інстанції, Рівненський апеляційний господарський суд скасовуючи ухвалу суду від 25.06.2015 та відмовляючи в задоволенні заяви щодо кредиторських вимог КзОВ "Укрлендфармінг ПЛС" виходив з того, що заявлені кредиторські вимоги Компанії з обмеженою відповідальністю "Укрлендфармінг ПЛС" до боржника задоволеною не підлягають, так як відсутні належні докази перерахування коштів боржнику згідно договору позики в іноземній валюті, не надано доказів виконання п.2 Додаткової угоди №1 та п.1-а Додаткової угоди №3, а саме, доказів по оплаті Компанією Валарс Агро Лімітед Компанії Валінор Паблік Лімітед 7 396 444,60 доларів США за уступку права вимоги по договору позики та доказів оплати КзОВ "Укрлендфармінг ПЛС" Компанії Валарс Агро Лімітед 8 561 497,71 доларів США за уступку права вимоги по договору позики, а також апеляційним судом зазначено про не можливість використання акту звірки як письмової форми визнання боргу.
Але з такими висновками суду як першої так і апеляційної інстанції повністю погодитись не можна.
Згідно із ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.