ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2016 року Справа № 920/17/15
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Овечкіна В.Е. - головуючого, Корнілової Ж.О. - доповідача, Кривди Д.С.,розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція"на постановуХарківського апеляційного господарського суду від 23.11.2015у справі№ 920/17/15 Господарського Сумської областіза позовомЗаступника прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Департаменту економіки та інвестиції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)доТовариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція"
простягнення 4023740 грн.,за участю від прокуратури Попенко О.П. (посвідчення № 029012 від 17.09.2014)та від представників сторінвід позивача:Тертичний О.М. (довіреність від 25.12.2015 № 090/05-11503),від відповідача:Олександров О.П. (довіреність від 17.12.2015 № 17/12/15),
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Департаменту економіки та інвестиції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у січні 2015 року звернувсь до Господарського суду Сумської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція", з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог, індексу інфляції та пені, про стягнення 4023740,00 грн. з оплати пайового внеску за договором від 13.05.2009 № 87 з врахування додаткової угоди від 01.04.2010 № 1.
Рішенням Господарського суду Сумської області від 17.06.2015 (у складі колегії суддів: Лугової Н.П. - головуючого, Джепи Ю.А., Соп'яненко О.Ю.), залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 23.11.2015 у справі № 920/17/15 (у складі колегії суддів: Слободіна М.М. - головуючого, Гончар Т.В., Гребенюк Н.В.) позов задоволено частково у сумі 3505480 грн. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція" на користь Департаменту економіки та інвестиції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на бюджетний рахунок розвитку спеціального фонду міського бюджету в Головному управлінні Державної казначейської служби України у місті Києві 3055480 грн. В решті позовних вимог в сумі 518260 грн. відмовлено. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція" в дохід державного бюджету України 70109,60 грн. судового збору.
Не погоджуючись з постановою Харківського апеляційного господарського суду від 23.11.2015 у справі № 920/17/15 Господарського суду Сумської області, товариство з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Сумської області від 17.06.2015 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 23.11.2015 у справі № 920/17/15 Господарського суду Сумської області щодо задоволення позовних вимог про стягнення 3055480 грн., і в цій частині відмовити у позові.
У касаційній скарзі заявник посилається на порушення судом першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача Корнілову Ж.О., обговоривши доводи касаційної скарги, заслухавши прокурора, заслухавши представників сторін, перевіривши правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судами встановлено, що між головним управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція" 13.05.2009 укладено договір пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва № 87.
Відповідно до пункту 1.1 договору, предметом договору є сплата забудовником пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, у зв'язку із будівництвом офісно-торговельного центру з підземним паркінгом, загальною площею 13170,25 кв.м, в тому числі площа офісної частини 11005,16 кв.м, промтоварних магазинів 339,56 кв.м, підземного паркінгу на 35 м/м 1186,53 кв.м, технічних приміщень 639,00 кв.м на вул. Спаській, 26/14 в м. Києві.
Розмір пайового внеску, відповідно до пункту 2.1 договору та згідно з розрахунками 1, 2, 3, 4 від 12.05.2009, які є невід'ємною частиною договору, становить 4736849 грн.
Пунктом 3.1. договору пайової участі передбачено, що забудовник сплачує пайовий внесок у сумі, вказаній у пункті 2.1 договору, у строк з травня 2009 року по грудень 2011 року включно рівними частинами щомісячно, але не пізніше 28-го числа кожного місяця, на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету.
Між головним управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської державної адміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю "Перспектива Резиденція" 01.04.2010 укладено додаткову угоду № 1 до договору від 13.05.2009 № 87, відповідно до пункту 4 якої, забудовник зобов'язується перерахувати залишок пайового внеску в розмірі 3256580 грн. (без ПДВ) у строк з січня 2011 року по грудень 2011 року включно на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету.
Позивачем на адресу відповідача направлено претензію від 09.09.2011 № 049-08/5/07-11.
За результатами розгляду звернення відповідача про відстрочення до липня 2012 року сплати залишку пайового внеску згідно з додатковою угодою № 1 від 01.04.2010 та договору від 13.05.2009, постійною комісією Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку надано згоду відповідачу на відстрочення сплати залишку пайового внеску до 01.07.2012 , про що винесено рішення від 27.02.2012 № 29/280-154.
На виконання вказаного рішення позивачем на адресу відповідача надіслано проект додаткової угоди № 2 до договору пайової участі № 87 від 13.05.2009, відповідно до умов якої, термін сплати пайового внеску відтерміновано до 01.07.2012. Проте відповідачем проект додаткової угоди не підписано, а взяті на себе зобов'язання до 01.07.2012 не виконано.
Проект додаткової угоди не підписаний відповідачем, тому суди дійшли до правильного висновку, що строк виконання зобов'язання не можна вважати таким, що продовжений на строк до 01.07.2012.
Відповідно до статті 27-1 Закону України "Про планування і забудову територій", який втратив чинність на підставі Закону № 3038-VІ від 17.02.2011, створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів належить до відання відповідних органів місцевого самоврядування.
Замовник має намір здійснити будівництво об'єкта містобудування у населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
Пайова участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту полягає у відрахуванні замовником після прийняття об'єкта в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для забезпечення створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
Величина пайової участі (внеску) замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування, відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі (внеску) замовника від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування, визначеної згідно з державними будівельними нормами, без урахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішньо- та позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
Встановлений органом місцевого самоврядування розмір пайової участі (внеску) замовника не може перевищувати граничного розміру пайової участі (внеску) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів.
Граничний розмір пайової участі (внеску) замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів з урахуванням не заборонених законом інших відрахувань, встановлених органом місцевого самоврядування, не може перевищувати: 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування - для нежитлових будівель та/або споруд; 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування - для житлових будинків.
Розмір пайової участі (внеску) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається не пізніше десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування, з техніко-економічними показниками.
Договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше п'ятнадцяти робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до одержання дозволу на виконання будівельних робіт.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.