ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2016 року Справа № 916/5005/15
Вищий господарський суд України у складі колегії:
Головуючого:Студенця В.І.,суддів:Васищака І.М., Палія В.В.,за участю представників сторін позивача - Шеремет З.В.; відповідача - Усатенко А.О.;розглянувши касаційну скаргу Запорізької міської радина постановуОдеського апеляційного господарського суду від30.03.2016у справі№ 916/5005/15за позовомЗапорізької міської радидоТовариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Інвест"простягнення збитків
В С Т А Н О В И В:
Запорізька міська рада звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Інвест" (далі - ТОВ "СПС-Інвест") про стягнення суми збитків у розмірі 88 982, 50 грн.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 21.12.2015 порушено провадження у справі № 916/5005/15 за позовом Запорізької міської ради до ТОВ "СПС-Інвест" про стягнення.
Рішенням Господарського суду Одеської області (суддя Рога Н.В.) від 17.02.2016 позовну заяву задоволено повністю, суд стягнув з ТОВ "СПС-Інвест" на користь Запорізької міської ради збитки у розмірі 88 982, 50 грн.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду (колегія суддів у складі: головуючий суддя Гладишева Т.Я., судді Головей В.М., Савицький Я.Ф.) від 30.03.2016 рішення Господарського суду Одеської області від 17.02.2016 скасовано, у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з постановою Одеського апеляційного господарського суду від 30.03.2016, Запорізька міська рада подала касаційну скаргу, в якій просить оскаржувану постанову суду апеляційної інстанції скасувати та залишити в силі рішення Господарського суду Одеської області від 17.02.2016.
Касаційна скарга мотивована тим, що судом апеляційної інстанції порушено норми матеріального права, а саме ч. 1 ст. 2, ч. 2 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", та процесуального права.
При цьому, Запорізька міська рада посилається на те, що реконструкція об'єкта будівництва є забудовою земельної ділянки, а здійснення забудови земельної ділянки зобов'язує замовника такого будівництва взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
Також скаржник зазначає про те, що суд апеляційної інстанції неправильно вважав помилковими висновки суду першої інстанції про наявність в бездіяльності відповідача протиправного діяння, яке завдало позивачу збитків, наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, а тому і підстав для стягнення збитків.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 25.05.2016 касаційну скаргу Запорізької міської ради прийнято до провадження та призначено до розгляду на 15.06.2016.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 08.06.2016 задоволено клопотання Запорізької міської ради про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
На адресу суду 08.06.2016 від ТОВ "СПС-Інвест" надійшов відзив на касаційну скаргу Запорізької міської ради, в якому товариство просило відмовити в її задоволенні, а постанову Одеського апеляційного господарського суду від 30.03.2016 залишити без змін.
Колегія суддів, розглянувши наявні матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування норм матеріального і процесуального права вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Як встановлено господарськими судами між Запорізькою міською радою (орендодавець) та ТОВ "СПС-Інвест" (орендар) 18.05.2007 укладено договір оренди землі, за умовами якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 5,5993 га для розташування оздоровчо-житлового комплексу, яка знаходиться: м. Запоріжжя, вул. Розваги, 27.
На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна: будівлі та споруди орендаря; інші об'єкти інфраструктури відсутні.
Земельна ділянка передається в оренду разом з будівлями та спорудами орендаря (п. 4 договору).
Пунктом 8 договору передбачено, що договір укладається на дев'ятнадцять років.
Запорізькою міською радою 24 грудня 2012 було прийнято рішення № 77 "Про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя", яким затверджено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя (далі - Порядок), який регулює організаційні та економічні відносини, пов'язані із залученням, розрахунком розміру, використанням коштів пайової участі замовників будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту (будівництво) у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя та укладання договорів про пайову участь.
Згідно з п. 1.5 Порядку пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до бюджету розвитку м. Запоріжжя коштів для створення і розвитку вищезазначеної інфраструктури.
Відповідно до п. 2.2. Порядку розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Запоріжжя з урахуванням інших передбачених цим Порядком відрахувань становить: для нежитлових будівель та споруд - 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.
Пунктом 2.7 Порядку передбачено, що розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Запоріжжя визначається протягом 10 робочих днів з дня реєстрації виконавчим комітетом звернення замовника про укладання договору про пайову участь замовників у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.
Як зазначено у п. 3.1 Порядку, договір про пайову участь замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя укладається під час надання департаментом архітектури та містобудування міської ради замовнику містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки або після надходження до виконавчого комітету міської ради повідомлення про реєстрацію декларації про початок будівельних робіт та дозволу на виконання будівельних робіт.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області 15 липня 2013 за № ЗП 082131930562 зареєстровано Декларацію про початок виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва "Реконструкція нежитлових приміщень басейну під кафе та адміністративно-санітарний комплекс (ІІ черга) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Розваги, 27 (літ.В1)". Замовником будівництва, згідно Декларації, є ТОВ "СПС-Інвест".
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.