ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2014 року Справа № 916/874/14
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді Саранюка В.І. - доповідача у справісуддівІванової Л.Б. Кочерової Н.О.розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост"на рішення від та на постанову відгосподарського суду Одеської області 28.04.2014 Одеського апеляційного господарського суду 26.06.2014у справі господарського суду№ 916/874/14 Одеської областіза позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост"доТовариства з обмеженою відповідальністю "Горяц-Т"простягнення 22 017,09 грн.за участю представників сторін:
від позивача - не з'явилися
від відповідача - не з'явилися
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Горяц-Т" про стягнення коштів в сумі 22 017,09 грн. та 1 827,00 грн. судового збору.
Рішенням господарського суду Одеської області від 28.04.2014 у справі № 916/874/14 частково задоволено позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост" (Позивач), стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Горяц-Т" (Відповідач) на користь Позивача заборгованість у сумі 17 759, 00 грн., інфляційні витрати - 67,69 грн., 3% річних - 504,78 грн., пеню в сумі 2 382, 54 грн. та судовий збір у розмірі 1 718,87 грн. В решті позову відмовлено.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 26.06.2014 у справі № 916/874/14 частково змінено рішення господарського суду Одеської області від 28.04.2014 та викладено пункт 2 його резолютивної частини в наступній редакції: "Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Горяц-Т" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост": 4 941, 21 грн. основної суми заборгованості; 1 805,56 грн. - пені; 386,79 грн. - 3% річних; 105,00 грн. - інфляційних втрат; 602,91 грн. - судового збору". В іншій частині рішення господарського суду Одеської області від 28.04.2014 - залишити без змін. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Горяц-Т" 612,05 грн. судового збору за подання апеляційної скарги.
Не погоджуючись із вказаними судовими актами, Товариство з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост" звернулося з касаційною скаргою, в якій просить Вищий господарський суд України скасувати постанову Одеського апеляційного господарського суду від 26.06.2014 у справі № 916/874/14 та залишити в силі рішення господарського суду Одеської області від 28.04.2014.
В касаційній скарзі заявник вказує на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права.
У відзиві на касаційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю "Горяц-Т" просить залишити без задоволення касаційну скаргу та залишити без змін постанову Одеського апеляційного господарського суду від 26.06.2014 у даній справі.
Заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджується матеріалами справи, на підставі договору № 291112 на купівлю-продаж, монтажні та пусконалагоджувальні роботи холодильного обладнання від 29.11.2012, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост" (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Горяц-Т" (Замовник), Виконавець зобов'язався поставити та передати у власність (повне господарське ведення) Замовнику холодильне обладнання в асортименті, кількості та за цінами, вказаними в специфікації № 1 до даного договору, яка є невід'ємною частиною договору, а також провести монтажні та пусконалагоджувальні роботи постачаємого обладнання на об'єкті Замовника, а Замовник зобов'язався прийняти роботи та оплатити їх вартість та вартість обладнання на умовах даного договору та специфікації до нього.
Відповідно до пунктів 3.12, 3.13 договору Замовник зобов'язаний в момент отримання обладнання на об'єкті Замовника підписати та поставити круглу печатку на акті прийому-передачі обладнання; протягом трьох банківських днів з моменту виконання всіх монтажних та пусконалагоджувальних робіт обладнання, що стосується даного договору та специфікації № 1 на об'єкті Замовника, підписати та поставити круглу печатку на акті виконаних робіт та цим самим засвідчити відповідність термінів, якості, повному обсязі, цінам, комплектності та іншим умовам, обумовленим в договорі та специфікації № 1.
Пунктами 4.2, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 договору сторони передбачили, що загальна вартість договору (без урахування вартості витратних матеріалів, холодильної автоматики та шаф управління) згідно зі специфікацією № 1 складає 250 150,00 грн., в тому числі ПДВ (20%) 41 691,67 грн. Оплата вартості обладнання та робіт проводиться Замовником в національній валюті України в безготівковій формі на поточний рахунок Виконавця згідно зі специфікацією № 1 до договору та умовами договору в три етапи, а саме перший етап: не пізніше 3 банківських днів з дати підписання даного договору Замовник перераховує грошові кошти у вигляді попередньої оплати на поточний рахунок Виконавця в розмірі 100 060,00 грн., в т.ч. ПДВ 16 676,67 грн.; другий етап: Замовник перераховує грошові кошти на поточний рахунок Виконавця протягом 3 банківських днів з моменту отримання обладнання на об'єкті Замовника, що підтверджується підписанням акта прийому-передачі обладнання сторонами даного договору, в розмірі 100 060,00 грн., в т.ч. ПДВ 16 676,67 грн.; третій етап: Замовник перераховує грошові кошти на поточний рахунок Виконавця протягом 3 банківських днів з моменту введення обладнання в експлуатацію, що підтверджується підписанням акта виконаних робіт сторонами даного договору, в розмірі 50 030,00 грн., в т.ч. ПДВ 8 338,33 грн.
Згідно з пунктом 4.3 оплата вартості витратних матеріалів, холодильної автоматики та шаф управління проводиться Замовником в національній валюті України в безготівковій формі на поточний рахунок Виконавця згідно з рахунком на оплату протягом 3 банківських днів з дати виставлення такого рахунку на оплату.
В пункті 6.2 договору встановлено, що за порушення термінів оплати, вказаних в договорі, більше ніж на три банківські дні Замовник сплачує Виконавцю пеню у розмірі 0,1% від суми, що підлягає оплаті за кожен день такої затримки..
У специфікації № 1 до договору вказується асортимент, кількість та ціна, а саме: компресорно-ресиверна станція Bitzer 3х4СС-9.2Y; компресорно-ресиверна станція Bitzer 2х4ЕС-4.2Y; монтаж холодильного обладнання. Загальна вартість специфікації складає 250 150,00 грн.
30.11.2012 ТОВ "Горяц-Т" звернувся до ТОВ "Грін Фрост" з листом, в якому гарантував проведення оплати холодильного обладнання та монтажних пусконалагоджувальних робіт з затримкою - однак не пізніше ніж до 07.12.2012. ТОВ "Грін Фрост" надало згоду на відстрочення попередньої оплати до 07.12.2012р.
03.12.2012 ТОВ "Грін Фрост" виставлено ТОВ "Горяц-Т" рахунок-фактуру № 1258 на суму 250 150,00 грн., з умовою відстрочки платежу до 07.12.2012.
ТОВ "Грін Фрост" 07.12.2012 здійснив перший етап попередньої оплати на загальну суму 100 060,00 грн., що підтверджується випискою банку.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Грін Фрост" здійснено поставку та монтаж обумовленого договором товару на загальну суму 250 150,00 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями накладних.
26.12.2012 ТОВ "Горяц-Т" здійснено другий етап оплати на суму 100 060,00 грн., що підтверджується випискою банку.
Між сторонами договору підписано акт виконання робіт (надання послуг) № 12/054 від 26.12.2012.
Відповідно до пункту 4.2.3 кінцевий строк здійснення третього етапу оплати в розмірі 50 030,00 грн. є 03.01.2013.
27.03.2013 Відповідач здійснив частково третій етап оплати на загальну суму 32 271,00 грн., що підтверджується випискою банку.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.