ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2015 року Справа № 924/703/14
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П. - головуючий (доповідач), судді Бенедисюк І.М. і Харченко В.М.
розглянув касаційну скаргу виконавчого комітету Хмельницької міської ради, м. Хмельницький (далі - Виконком),
на рішення господарського суду Хмельницької області від 21.07.2014 та
постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 10.09.2014
зі справи № 924/703/14
за позовом Виконкому
до Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Хмельницький (далі - територіальне відділення АМК),
про визнання недійсним та скасування рішення.
Судове засідання проведено за участю представників сторін:
позивача - Крамар А.В.,
відповідача - Максименко А.П.
За результатами розгляду касаційної скарги Вищий господарський суд України
ВСТАНОВИВ:
Позов було подано про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії територіального відділення АМК від 28.03.2014 № 21-р/к зі справи № 02-08/65-13 "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" (далі - оспорюване рішення).
Рішенням господарського суду Хмельницької області від 21.07.2014 (суддя Муха М.Є.), залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 10.09.2014 (колегія суддів у складі: Юрчук М.І. - головуючий, Крейбух О.Г. і Демянчук Ю.Г.), у позові відмовлено.
У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України Виконком просить скасувати оскаржувані рішення і постанову з даної справи та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити. Скаргу з посиланням на статтю 5 Цивільного кодексу України, статтю 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" мотивовано порушенням господарськими судами норм матеріального права.
Відзив на касаційну скаргу не надходив.
Перевіривши на підставі встановлених попередніми судовими інстанціями фактичних обставин справи правильність застосування ними норм матеріального і процесуального права, Вищий господарський суд України дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення касаційної скарги з огляду на таке.
Судові інстанції у розгляді справи виходили з таких обставин та висновків.
Згідно з оспорюваним рішенням:
- бездіяльність Виконкому, яка полягає у непроведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів (далі - ПВ) у територіальних межах м. Хмельницький після "вступу в дію" пункту "е" статті 16 та частині тертій статті 351 Закону України "Про відходи", частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення ПВ, визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції;
- Виконком зобов'язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у 2-місячний строк з дня отримання цього рішення шляхом проведення конкурсу на надання послуг з вивезення ПВ у територіальних межах м. Хмельницький.
У зв'язку з дорученням Голови Антимонопольного комітету України від 02.04.2013 № 13-01/142 територіальним відділенням АМК проведено дослідження щодо відповідності дій органів місцевого самоврядування під час визначення виконавців послуг у сфері поводження з ПВ вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.
На вимогу територіального відділення АМК про надання відповідної інформації Виконком повідомив, що конкурси на визначення суб'єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення ПВ на території м. Хмельницький не проводилися. За наданою інформацією, діяльність на ринку збору, вивезення та захоронення ПВ у межах м. Хмельницький здійснює Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс", м. Хмельницький (далі - Підприємство). Таким чином, Виконком поклав обов'язки із здійснення діяльності з вивезення ПВ на Підприємство.
У ході перевірки встановлено, що Виконком як виконавчий орган Хмельницької міської ради є організатором конкурсу та повинен на конкурсних засадах визначати виконавця послуг у сфері поводження з ПВ, який безпосередньо надає послуги збирання та перевезення ПВ у територіальних межа м. Хмельницький.
Відтак покладення Виконкомом обов'язків із здійснення діяльності з вивезення ПВ у межах м. Хмельницький на Підприємство без проведення конкурсу після "вступу в дію" відповідних нормативно-правових актів не відповідає вимогам пункту "е" статті 16 та частині третій статті 351 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення ПВ.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.