Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 12.07.2016 року у справі №910/21150/15

Постанова ВГСУ від 12.07.2016 року у справі №910/21150/15

11.02.2017
Автор:
Переглядів : 156

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2016 року Справа № 910/21150/15

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючий суддя Судді:Могил С.К. (доповідач), Малетич М.М., Борденюк Є.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Cпільного українсько-німецького підприємства "Марком" у формі товариства з обмеженою відповідальністю на постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.04.2016 та рішення господарського суду міста Києва від 08.02.2016 у справі № 910/21150/15 господарського суду міста Києва за позовомФранцузької компанії зі страхування зовнішньої торгівлі (COMPAGNIE FRANCAISE D'ASSURANCE POUR LE COMMERCE EXTERIEUR)доCпільного українсько-німецького підприємства "Марком" у формі товариства з обмеженою відповідальністютреті особи:1. Компанія "Джас Хеннессі Енд Ко" (Jas HENNESSY & Co), 2. Компанія "ЕмЕчСіЕс" (MHCS),простягнення 713 665 євро, що еквівалентно 16 963 168, 33 грн.,за участю представників

позивача: Шульги А.В.,

відповідача: Домашенка О.Є.,

третіх осіб: Матенчука В.М.,

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2015 року Французька компанія зі страхування зовнішньої торгівлі (COMPAGNIE FRANCAISE D'ASSURANCE POUR LE COMMERCE EXTERIEUR) звернулась до господарського суду міста Києва з позовом до Cпільного українсько-німецького підприємства "Марком" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення 713 665, 00 євро, що еквівалентно 16 963 168, 33 грн. в порядку суброгації.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 16.11.2015 залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Компанію "Джас Хеннессі Енд Ко" (Jas HENNESSY & Co) та Компанію "ЕмЕчСіЕс" (MHCS).

Рішенням господарського суду міста Києва від 08.02.2016, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.04.2016, позов задоволено повністю, стягнуто з відповідача на користь позивача 713 665, 00 євро страхового відшкодування.

Не погоджуючись з рішенням місцевого та постановою апеляційного господарських судів, відповідач звернувся з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, в якій просить їх скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

В обґрунтування заявлених вимог скаржник посилається на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Переглянувши в касаційному порядку оскаржені судові рішення колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про наявність підстав для часткового задоволення касаційної скарги, з огляду на таке.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, між Компанією "Джас Хеннессі Енд Ко" (Jas HENNESSY & Co) (продавцем) та Спільним українсько-німецьким підприємством "Марком" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (покупцем) 30.03.2011 укладено контракт поставки № АІ-078, відповідно до умов якого продавець виробляє та здійснює продаж, а покупець купує алкогольні напої (далі - товар) на умовах поставки FCA Cognac, Україна (у англомовному варіанті контракту - FCA Cognac, France) (інші умови можуть бути вказані в додатках до даного контракту до кожної конкретної поставки).

Відповідно до п. 13.4 контракту у разі розбіжностей тлумачення будь-якого пункту контракту перевагу має його англомовна версія.

Пунктом 2.1 контракту № АІ-078 визначено, що ціни вказуються в додатках на кожну конкретну поставку товару, які є невід'ємною частиною контракту.

Відповідно до п. 3.1 контракту № АІ-078, продавець постачає товар на умовах поставки FCA Cognac, Франція (Інкотермс-2010).

За умовами п. 3.2 контракту № АІ-078 покупець організовує доставку марок акцизного податку на адресу виробника за власний рахунок.

Згідно з п. 4.1 контракту № АІ-078 платежі здійснюються наступним чином - покупець сплачує 100 % від вартості товару проти документів.

Відповідно до п. 5.2 контракту покупець зобов'язаний, зокрема, отримати за власний рахунок та на свій страх та ризик ліцензії на імпорт та сплатити всі митні платежі, необхідні для імпорту товарів.

Пунктом 8.3 контракту передбачено, що претензії з якості та кількості поставленого товару можуть бути прийняті не пізніше десяти днів після приймання товару покупцем на умовах, вказаних в даному контракті.

За умовами п. 10.1 контракту № АІ-078, дійсний контракт, а також його додатки підлягають тлумаченню відповідно до французького законодавства та Віденської конвенції про міжнародну купівлю-продаж товарів, та всі процедури, які стосуються конфліктів законів та міжнародних конвенцій, незалежно від їх характеру, які можуть призвести до застосування іншого законодавства.

Крім цього, між Компанією "ЕмЕчСіЕс" (MHCS) (продавцем) та Спільним українсько-німецьким підприємством "Марком" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (покупцем) 30.01.2012 укладено контракт поставки № АІ-153, відповідно до умов якого продавець виробляє та здійснює продаж, а покупець купує алкогольні напої (далі - товар) на умовах поставки EXW Recy, Франція (інші умови можуть бути вказані в додатках до даного контракту до кожної конкретної поставки).

Пунктом 2.1 контракту № АІ-153 передбачено, що ціни вказуються в додатках на кожну конкретну поставку товару, які є невід'ємною частиною контракту.

Відповідно до п. 3.1 контракту № АІ-153, продавець постачає товар на умовах поставки EXW Recy, Франція (Інкотермс-2010).

За умовами п. 3.2 контракту покупець організовує доставку марок акцизного податку на адресу виробника за власний рахунок.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст