Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 11.10.2016 року у справі №902/536/15

Постанова ВГСУ від 11.10.2016 року у справі №902/536/15

10.02.2017
Автор:
Переглядів : 153

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 жовтня 2016 року Справа № 902/536/15

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючого - Ткаченко Н.Г.

Суддів - Куровського С.В.

Удовиченка О.С.

За участі представника : ТОВ "Агро-МВ" - Добриніної В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-МВ"

на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 05.07.2016 та ухвалу Господарського суду Вінницького області від 17.02.2016 щодо визнання недійсними договорів купівлі-продажу нежитлових будівель та спростування майнових дій боржника по справі № 902/536/15 про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Браїлівське",-

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою господарського суду Вінницької області від 28.04.2015 порушено провадження по справі № 902/536/15 про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Браїлівське", введено процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів, до 21 серпня 2015 року, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Белінську Н.О., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

30.04.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи № 902/536/15 про банкрутство ПАТ "Браїлівське".

Ухвалою господарського суду Вінницької області попереднього засідання від 30.06.2015 затверджено реєстр вимог кредиторів боржника - ПАТ "Браїлівське".

Доповідач - суддя Ткаченко Н.Г.

У липні 2015 розпорядник майна боржника - ПАТ "Браїлівське" Белінська Н.О. звернулась до господарського суду першої інстанції із заявою про визнання недійсними договорів купівлі-продажу нежитлових будівель від 21.10.2014 та від 22.10.2014, посилаючись на те, що спірні договори були укладені за ціною, яка не відповідала реальній ринковій ціні об'єктів нерухомості на момент продажу ы вартість проданого майна була значно занижена.

Ухвалою господарського суду Вінницької області від 24.09.2015 залучено ТОВ "Агро-МВ" до участі у даній справі № 902/536/15.

Ухвалою господарського суду Вінницької області від 17.02.2016 по справі № 902/536/15 визнано недійсними договори купівлі - продажу нежитлових будівель від 21.10.2014 та від 22.10.2014 укладені між публічним акціонерним товариством "Браїлівське" (продавець) та товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-МВ" (покупець).

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 05.07.2016 по справі № 902/536/15 ухвалу Господарського суду Вінницького області від 17.02.2016 щодо визнання недійсними договорів купівлі-продажу нежитлових будівель та спростування майнових дій боржника залишено без змін.

В касаційній скарзі ТОВ "Агро-МВ" просить скасувати постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 05.07.2016 та ухвалу Господарського суду Вінницького області від 17.02.2016 щодо визнання недійсними договорів купівлі-продажу нежитлових будівель та спростування майнових дій боржника, посилаючись на те, що вони постановлені з порушенням норм матеріального та процесуального права, прийнявши нове рішення, яким відмовити у задоволені заяви арбітражного керуючого- розпорядника майна боржника щодо визнання недійсними спірних договорів купівлі-продажу.

Протоколом передачі справи раніше визначеному складу суду від 27.09.2016, справа № 902/536/15 за касаційною скаргою ТОВ "Агро-МВ" передана на розгляд складу колегії суддів: Ткаченко Н.Г./головуючий, доповідач/, Білошкап О.В., Удовиченко О.С.

Протоколом автоматичної зміни складу колегії суддів від 10.10.2016, у зв"язку із відпусткою судді Білошкап О.В., визначений склад колегії суддів по розгляду даної справи: Ткаченко Н.Г./головуючий, доповідач/, Куровський С.В., Удовиченко О.С.

Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., пояснення представника ТОВ "Агро-МВ", перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Згідно із ст. 41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", правочини (договори) або майнові дії боржника, які були вчинені боржником після порушення справи про банкрутство або протягом одного року, що передував порушенню справи про банкрутство, можуть бути відповідно визнані недійсними або спростовані господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство за заявою арбітражного керуючого або конкурсного кредитора з таких підстав: боржник безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобов'язання без відповідних майнових дій іншої сторони, відмовився від власних майнових вимог; боржник виконав майнові зобов'язання раніше встановленого строку; боржник до порушення справи про банкрутство взяв на себе зобов'язання, в результаті чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов'язань перед іншими кредиторами повністю або частково стало неможливим; боржник здійснив відчуження або придбав майно за цінами відповідно нижчими або вищими від ринкових, за умови, що в момент прийняття зобов'язання або внаслідок його виконання майна боржника було (стало) недостатньо для задоволення вимог кредиторів; боржник оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів боржнику перевищувала вартість майна; боржник прийняв на себе заставні зобов'язання для забезпечення виконання грошових вимог.

Згідно ч. 3 ст. 215 ЦК України, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Відповідно до ч. 1 ст. 203 ЦК України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст