Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 09.08.2016 року у справі №5024/1582/2012

Постанова ВГСУ від 09.08.2016 року у справі №5024/1582/2012

10.02.2017
Автор:
Переглядів : 160

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 серпня 2016 року Справа № 5024/1582/2012

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючого - Ткаченко Н.Г.

Суддів - Куровського С.В.

Панової І.Ю.

За участі представника : ПАТ "Дельта Банк" - Коновал Р.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу ліквідатора фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 арбітражного керуючого Тетерич Н.В.

на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 11.05.2016 по справі № 5024/1582/2012 за заявою фізичної особи ОСОБА_5 про визнання банкрутом боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, -

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою господарського суду Херсонської області від 02.11.2012 порушено провадження по справі № 5024/1582/2012 про банкрутство ФОП ОСОБА_3, на підставі ст.ст.47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постановою господарського суду Херсонської області від 26.11.2012 по справі № 5024/1582/2012 боржника - ФОП ОСОБА_3 визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_6

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 15.03.2016 по справі № 5024/1582/2012 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, припинено підприємницьку діяльність боржника та провадження по справі.

Доповідач -суддя Ткаченко Н.Г.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 11.05.2016 по справі № 5024/1582/2012 ухвалу Господарського суду Херсонської області від 15.03.2016 скасовано. Справу передано на розгляд Господарського суду Херсонської області.

В касаційній скарзі ліквідатор ФОП ОСОБА_3- арбітражний керуючий Тетерич Н.В. просить скасувати постанову Одеського апеляційного господарського суду від 11.05.2016 по справі № 5024/1582/2012 посилаючись на те, що вона постановлена з неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, залишивши в силі ухвалу Господарського суду Херсонської області від 15.03.2016.

Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., пояснення представника кредитора - ПАТ "Дельта Банк", перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ухвала господарського суду першої інстанції якою затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута - ФОП ОСОБА_3, припинено провадження у справі про банкрутство ФОП ОСОБА_3 обґрунтована, відсутністю будь-яких майнових активів у боржника, за рахунок яких можна було б задовольнити вимоги кредиторів та тим, що ліквідатором боржника здійснені всі передбачені законом заходи по здійсненню ліквідаційної процедури боржника.

Постанова апеляційного господарського суду, якою скасовано зазначену ухвалу суду першої інстанції, мотивована тим, що дії ліквідатора в процедурі ліквідації банкрута є недостатніми та поверхневими, оскільки ним не здійснені реальні заходи щодо пошуку усіх видів майна, яке б могло належати банкруту - ФОП ОСОБА_3, а саме : об'єктів права інтелектуальної власності, також не перевірено наявності виконавчих проваджень у відділах виконавчої служби Херсонської області, у яких стягувачем є боржник у даній справі та не отримано відомостей щодо здійснення боржником митного оформлення операцій з товарами та реєстрації декларацій про початок виконання будівельних робіт, декларацій про готовність об'єкта до експлуатації.

Провадження по даній справі про банкрутство ФОП ОСОБА_3 здійснюється за Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній до 19.01.2013.

Відповідно до ст.41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч. 6 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

Статтею 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" передбачено, що приймаючи постанову про визнання боржника банкрутом, господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора. Ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. У ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом та інші.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються : показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст