Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 09.06.2015 року у справі №5/58

Постанова ВГСУ від 09.06.2015 року у справі №5/58

27.02.2017
Автор:
Переглядів : 378

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2015 року Справа № 5/58

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючого - Ткаченко Н.Г.

Суддів - Катеринчук Л.Й.

Куровського С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Компанії CROWN Magyaroszag Csomagoloipari Ktf

на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 21.01.2015 та ухвалу Господарського суду Закарпатської області від 13.11.2014 по справі

№ 5/58 за заявою ТОВ "Фудз Трейд" до ЗАТ "Котнар" про банкрутство,-

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 04.06.2010 порушено провадження по справі №5/58 про банкрутство ЗАТ "Котнар", на підставі ст.ст.6, 7, 11, 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за загальною процедурою.

Ухвалою попереднього засідання Господарського суду Закарпатської області від 11.02.2011 по справі № 5/58 затверджено реєстр вимог кредиторів ЗАТ "Котнар".

Постановою Господарського суду Закарпатської області від 30.03.2011 по справі № 5/58 боржника - ЗАТ "Котнар" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Червону Г.О.

До Господарського суду Закарпатської області 24.09.2014 надійшла заява Компанії CROWN Magyaroszag Csomagoloipari Ktf про визнання кредиторських вимог до боржника в сумі 5 312 961,45 грн.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 13.11.2014 по справі № 5/58 /суддя : Ковалінас М.Ю./ відмовлено Компанії CROWN Magyaroszag Csomagoloipari Ktf у задоволенні заяви про визнання грошових вимог до ЗАТ "Котнар".

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 21.01.2015 по справі №5/58 /судді : Желік М.Б., Костів Т.С., Марко Р.І./ ухвалу Господарського суду Закарпатської області від 13.11.2014 залишено без змін.

В касаційній скарзі Компанія CROWN Magyaroszag Csomagoloipari Ktf просить скасувати постанову Львівського апеляційного господарського суду від 21.01.2015 та ухвалу Господарського суду Закарпатської області від 13.11.2014, посилаючись на те, що вони постановлені з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення по справі, яким визнати поточні кредиторські вимоги Компанія CROWN Magyaroszag Csomagoloipari Ktf до боржника у повному обсязі.

Представники сторін в судове засідання не з"явились, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином.

Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Провадження по справі про банкрутство ЗАТ "Котнар" здійснюється за Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній до 19.01.2013, відповідно до вимог п.1 п.п.1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ст.41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Компанією CROWN Magyaroszag Csomagoloipari Ktf 19.09.2014, відповідно до ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" подано до суду заяву про визнання грошових поточних вимог до ЗАТ "Котляр", в якій кредитор просив суд визнати вказані поточні вимоги в сумі 5 312 961,45 грн. та включити їх до шостої черги реєстру вимог кредиторів (а.с. 180-183 т.14).

Ліквідатор боржника Червона Г.О. заперечувала проти визнання кредиторських вимог у повному обсязі (а.с.7, 8 т.15).

Відмовляючи CROWN Magyaroszag Csomagoloipari Ktf у визнанні грошових вимог в сумі 5 312 961,45 грн., господарський суд першої інстанції виходив з того, що вказані вимоги є конкурсними, а не поточними, а отже, заявлені кредитором з порушенням строку, визначеного ст.14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка була чинною станом на час порушення провадження по справі, а тому є погашеними.

Львівський апеляційний господарський суд погодився із даним висновком суду першої інстанції та залишив ухвалу господарського суду першої інстанції від 13.11.2014 без змін.

Провадження по справі про банкрутство ЗАТ "Котнар" порушено ухвалою від 04.06.2010, за загальною процедурою, за Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції чинній до 19.01.2013.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст