ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2016 року Справа № 910/26317/15
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Корнілової Ж.О . - головуючого, Карабаня В.Я., Вовка І.В.,розглянувши касаційну скаргу Житомирського обласного фонду соціального захисту інвалідівна постановуКиївського апеляційного господарського суду від 10.03.2016 У справі№ 910/26317/15 Господарського суду міста Києваза позовомЖитомирського обласного фонду соціального захисту інвалідівДо відповідача Житомирської обласної ради,треті особи:1)Комунальна установа по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради, 2)Комунальне підприємство "Агенція з питань регіонального розвитку" Житомирської обласної радиПроПоновлення права,
за участю:
від позивача - не з'явились, від відповідача - від третьої особи 1) - від третьої особи 2) -Сенін Р.С., Бенедюк В.Г., Пасічник О.М.,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарський суд міста Києва від 02.12.2015 (суддя: Пригунова А.Б.) у задоволенні позову відмовлено повністю.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 16.02.2016 залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунальну установу по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради та Комунальне підприємство "Агенція" з питань регіонального розвитку" Житомирської обласної ради.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 10.03.2016 (у складі колегії суддів: Гаврилюка О.М. -головуючого, Майданевича А.Г., Коротун О.М.) рішення Господарського суду міста Києва від 02.12.2015 у справі № 910/26317/15 залишено без змін.
Не погоджуючись з рішенням Господарського суду міста Києва від 02.12.2015 та постановою Київського апеляційного господарського суду від 10.03.2016 у справі № 910/26317/15 Господарського суду міста Києва, Житомирський обласний фонд соціального захисту інвалідів звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 02.12.2015 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.03.2016 у справі № 910/26317/15 Господарського суду міста Києва, і прийняти нове рішення про задоволення позову.
Заслухавши суддю-доповідача Корнілову Ж.О., обговоривши доводи касаційної скарги, заслухавши представника відповідача та представника третіх осіб, перевіривши правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судами встановлено, і матеріалами справи підтверджується, що рішенням "Про управління майном Житомирського обласного державного комунального підприємства заводу "Ремпобуттехніка" від 03.03.1995 Житомирської обласної ради народних депутатів передано на баланс Житомирського обласного фонду соціального захисту інвалідів спеціалізований завод "Ремпобуттехніка".
Вищевказане майно фактично передано позивачу за актом передачі майна Житомирського обласного державного комунального підприємства заводу "Ремпобуттехніка" станом на 01.01.1995.
Рішенням "Про внесення змін до рішення обласної ради "Про управління майном Житомирського обласного державного комунального підприємства заводу "Ремпобуттехніка" від 03.03.1995" від 26.03.2002 Житомирською обласною радою внесені зміни до вказаного рішення та вирішено реорганізувати Державне комунальне підприємство завод "Ремпобуттехніка" у Комунальне підприємство "Спеціалізований завод Ремпобуттехніка" на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, і вказано, що спеціалізований завод "Ремпобуттехніка" передано на баланс обласного фонду соціального захисту інвалідів у постійне користування.
Відповідно до рішення Житомирської обласної ради "Про передачу на баланс комунального підприємства по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області" від 26.07.2005 № 746 вирішено припинити обласному Фонду соціального захисту інвалідів постійне користування частиною приміщення за адресою: м. Житомир, вул. Домбровського, 38, загальною площею 3884,4 кв.м; складом металів загальною площею 72 кв.м та передано їх на баланс Комунальному підприємству по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради; рішення обласної ради "Про управління майном Житомирського обласного державного комунального підприємства заводу "Ремпобуттехніка" від 03.03.1995, "Про внесення змін до рішення обласної ради "Про управління майном Житомирського обласного державного комунального підприємства заводу "Ремпобуттехніка"від 03.03.1995" від 26.03.2002 в частинах про передачу приміщення за адресою: вул. Домбровського, 38,м. Житомир, обласному Фонду соціального захисту інвалідів визнані такими, що втратили чинність та зазначено про виділення площі, необхідної Житомирському обласному Фонду соціального захисту інвалідів для здійснення його діяльності.
Позивач звернувся з даним позовом до місцевого господарського суду, вважаючи, що Житомирський обласний фонд соціального захисту інвалідів позбавлено права знаходження на його балансі та в постійному користуванні частини приміщень заводу.
З метою виконання рішення Житомирської обласної ради "Про передачу на баланс Комунального підприємства по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області" від 26.07.2005 № 746 Комунальною установою по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради 23.04.2015 утворено комісію з приймання-передачі приміщень за адресою: м. Житомир, вул. Домбровського, 38, загальною площею 3884,4 кв.м та 72 кв.м з балансу Житомирського обласного Фонду соціального захисту інвалідів на баланс Комунальної установи по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради, про що 24.04.2015 в односторонньому порядку складено відповідний акт приймання - передачі.
Спірні приміщення заводу по вул. Домбровського, 38, у м. Житомирі належать до комунальної власності територіальної громади сіл, селищ, міст Житомирської області, управління якими здійснює Житомирська обласна рада.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування в Україні здійснюється, зокрема, на принципах: законності, гласності, підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб: судового захисту прав місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.
Відповідно до ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Відповідно до ст. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.