ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2014 року м. Київ справа № 800/292/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:Головуючий:Нечитайло О.М.Судді: Бившева Л.І. Голубєва Г.К. Лосєв А.М. Шипуліна Т.М.,за участю секретаря:Руденко А.М.,за участю позивача:ОСОБА_7представника відповідача:Єрмакової К.Ю. представника відповідача:Мишковець О.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_7 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Президента України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_7 (далі-позивач) звернувся до Вищого адміністративного суду України з адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - відповідач 1) та Президента України (далі - відповідач 2 ), у якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив суд:
визнати протиправними дії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо повернення заяви про переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва та доданих до неї документів;
зобов'язати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України повторно направити Президентові України заяву про переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва на його ім'я та всі необхідні додані до неї документи невідкладно після виникнення вакансії судді в Окружному адміністративному суді міста Києва;
визнати протиправними дії Президента України щодо повернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заяви про переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва та доданих до неї документів;
визнати протиправною бездіяльність Президента України щодо непереведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що відповідачами було порушено його права, зокрема, повернення йому заяви про переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва та доданих до неї документів позбавило його права реалізувати рішення про рекомендацію для переведення до іншого суду, а також вказує на відсутність у Президента України повноважень щодо повернення такої заяви, та упередженість дій останнього по відношенню до позивача, зважаючи на зволікання у вчиненні дій щодо переведення позивача на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва.
Натомість, як стверджує представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, після повернення Адміністрацією Президента України (лист від 28.04.2014 р. №02-01/1018) матеріалів щодо переведення позивача до Окружного адміністративного суду міста Києва в межах п'ятирічного строку у комісії, в рамках процедури, визначеної ст. 73 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», не існувало законних підстав для вчинення будь-яких подальших процедурних дій, тоді як повернення документів саме по собі не порушує прав позивача, оскільки не позбавляє його можливості працювати на займаній посаді та права звернутись до комісії повторно із відповідною заявою у разі наявності вакансій у суді, в який позивач має бажання бути переведений.
Представник Президента України, заперечуючи проти позовних вимог, виходить з того, що ст.73 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» не містить імперативних положень, які б зобов'язували його переводити суддів, а виключно надає право остаточного розгляду та прийняття такого рішення.
Крім того, у ході розгляду справи представником Президента України було зазначено, що заява позивача про переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва разом з відповідними матеріалами була відкликана з Адміністрації Президента України листом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 04.04.2014 р. №18-4104/14.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, сторін, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у позовній заяві, перевіривши та дослідивши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач Указом Президента України від 10.02.2012 р. був призначений на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду.
З метою переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва 18.09.2013 р. позивач подав до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заяву про переведення його до іншого суду в межах п'ятирічного строку з додатками.
Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 30.09.2013 р. №264/пс-13 позивача було рекомендовано для переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва, про що також опубліковано оголошення на офіційному веб-сайті комісії.
У той же час, 08.05.2014 р. позивач отримав лист від 30.04.2014 р. №18-4938/14, яким Вища кваліфікаційна комісія суддів України повернула його заяву про переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва та додані до неї матеріали, надіслані до комісії з Адміністрації Президента України листом від 28.04.2014 р. №02-01/1018, як таку, що не реалізована.
Наведені обставини змусили позивача звернутись до адміністративного суду в порядку ст. 171№ КАС України із даним позовом.
Так, порядок зайняття посади судді, зокрема, у разі переведення судді до іншого суду в межах п'ятирічного строку, визначений Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
Відповідно до ст. 73 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя у межах п'ятирічного строку може бути переведений на роботу на посаді судді до іншого місцевого суду за його письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування його на посаду судді відповідного суду.
Переведення судді на роботу на посаді судді до іншого суду здійснюється за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді.
Переведення судді у межах п'ятирічного строку здійснюється Президентом України.
Статтею 90 Законом України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що порядок роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначається її регламентом, прийнятим більшістю від загального складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 08.06.2011 р. №802/зп-11 затверджено Регламент комісії у редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин.
Пунктом 1.1 вказаного Регламенту визначено, що у своїй діяльності комісія керується Конституцією України, Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.