ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" грудня 2015 р. м. Київ К/800/47198/13
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Донця О.Є.,
суддів: Логвиненка А.О.,
Мороза В.Ф.,
при секретарі Слободян О.М.,
за участю представника Державної фінансової інспекції в Житомирській області Руденко М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційні скарги Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» та Державної фінансової інспекції в Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20.12.2012 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.08.2013 року у справі за позовом Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» до Державної фінансової інспекції в Житомирській області про визнання частково протиправною та скасування вимоги від 16.12.2011 року № 10-11/1664,
в с т а н о в и л а:
У квітні 2012 року Державне підприємство «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Житомирській області про визнання частково протиправною та скасування вимоги від 16.12.2011 року № 10-11/1664, в якому, з урахуванням уточнень, просило:
- визнати протиправним та скасувати абзац 7 пункту 5 вимоги Малинського райміського контрольно-ревізійного відділу по усуненню виявлених порушень від 16.12.2011 року № 10-11/1664 в частині: «Забезпечити усунення зайво витрачених коштів на придбання матеріальних цінностей по завищеним цінам в сумі 126551,36 грн. або відшкодувати збитки за рахунок винних осіб у не проведенні претензійно-позовної роботи у порядку та розмірі, і встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України».
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20.12.2012 року позовні вимоги Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» було задоволено частково.
Визнано протиправною та скасовано вимогу Малинського райміського контрольно-ревізійного відділу Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області від 16.12.2011 року № 10-11/1664 щодо зобов'язання Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» «забезпечити усунення зайво витрачених коштів на придбання матеріальних цінностей по завищеним цінам в сумі 126551,36 грн. або відшкодувати збитки за рахунок винних осіб у закупівлі товарів за завищеними цінами в порядку та розмірі, встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України» в частині забезпечення усунення зайво витрачених коштів на придбання матеріальних цінностей по завищеним цінам в сумі 116029,68 грн. або відшкодувати збитки за рахунок винних осіб у закупівлі товарів за завищеними цінами в поряду та розмірі, встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.08.2013 року апеляційні скарги Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» та Державної фінансової інспекції в Житомирській області було залишено без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20.12.2012 року - без змін.
У касаційній скарзі Державне підприємство «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство», не погоджуючись з даними рішеннями, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20.12.2012 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.08.2013 року та ухвалити нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
У касаційній скарзі Державна фінансова інспекція в Житомирській області, не погоджуючись з даними рішеннями, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20.12.2012 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.08.2013 року, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Перевіривши наведені в касаційній скарзі доводи, рішення судів першої та апеляційної інстанції щодо правильності застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що скарги Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» та Державної фінансової інспекції в Житомирській області підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що Малинським райміським контрольно-ревізійним відділом проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» за 2009, 2010 роки та завершальний звітний період 2011 року. За результатами перевірки складено акт від 15.11.2011 року № 10-19/60.
16.12.2011 року Державному підприємству «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» було направлено лист № 10-11/1664 «Про усунення порушень виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство», яким абзацом 7 пункту 5 позивачу, зокрема, запропоновано «забезпечити усунення зайво витрачених коштів на придбання матеріальних цінностей по завищеним цінам в сумі 126551,36 грн. або відшкодувати збитки за рахунок винних осіб у закупівлі товарів за завищеними цінами у порядку та розмірі, встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України».
Не погодившись з даною вимогою, позивач оскаржив її до суду.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», чинного на час виникнення спірних правовідносин, головними завданнями органу державного фінансового контролю є здійснення державного контролю за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і звітності в міністерствах, відомствах, державних комітетах, державних фондах, бюджетних установах, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних валютних фондів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Відповідно до пункту 7 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Пунктом 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.