ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2016 року м. Київ К/800/65821/14
К/800/1164/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Суддів:Черпіцької Л.Т. Розваляєвої Т.С. Маслія В.І.розглянувши у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за касаційними скаргами Недригайлівської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Державної фінансової інспекції в Сумській області на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2014 року у справі № 818/1959/14 за позовом Недригайлівської районної державної лікарні ветеринарної медицини до Роменської об'єднаної державної фінансової інспекції, Державної фінансової інспекції в Сумській області про скасування пунктів вимоги, -
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2014 року Недригайлівська районна державна лікарня ветеринарної медицини звернулась з позовом до Роменської об'єднаної державної фінансової інспекції, Державної фінансової інспекції в Сумській області, в якому з урахуванням змін до позовної заяви, просила визнати протиправними та скасувати підпункти 2.10, 2.11, 2.13, 2.14 пункту 2 листа-вимоги Роменської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.07.2014 р. № 104-14/1109 «Про усунення виявлених ревізією порушень».
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2014 року, позов задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано п. 2.10, 2.14 листа-вимоги Роменської об'єднаної державної фінансової інспекції «Про усунення виявлених ревізією порушень» від 11.07.2014 року № 104-14/1109. В задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаними судовими рішеннями, Недригайлівська районна державна лікарня ветеринарної медицини звернулась з касаційною скаргою, у якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій в частині відмови у задоволенні позовних вимог, та ухвалити нове про задоволення позову в повному обсязі.
Відповідач - Державна фінансова інспекція в Сумській області також звернулась з касаційною скаргою, у якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове про відмову у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи касаційних скарг, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга Державної фінансової інспекції в Сумській області підлягає задоволенню, а Недригайлівської районної державної лікарні ветеринарної медицини не підлягає задоволенню.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідно до п.2.12 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції України на І квартал 2014 року, посадовою особою Роменської ОДФІ проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Недригайлівської лікарні ветмедицини за період з 01.01.2011 по 28.02.2014 року.
За результатами ревізії Роменською ОДФІ складено акт від 06.06.2014 року №104-21/73, яким встановлено ряд порушень фінансової дисципліни.
На підставі акту ревізії, Роменською ОДФІ складено лист-вимогу від 11.07.2014 року № 104-14/1109 «Про усунення виявлених ревізією порушень».
Підпунктом 2.10 п. 2 вказаної вимоги встановлено порушення п.7 ст.8, п. 1, 5 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п.2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, у зв'язку із чим позивача зобов'язано відшкодувати 3944,85 грн. зайво списаних коштів з осіб, які протягом 2011-2013 років підписували акти на списання вакцини антирабічної пероральної для імунізації диких м'ясоїдних тварин «Броварабіс», шляхом стягнення з них коштів в сумі 3944,85 грн. на реєстраційний рахунок ветлікарні або безпосередньо до каси. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайво перерахованих коштах у порядку та розмірах встановленому ст.ст. 133-136 КЗпП України.
Підпунктом 2.11 п. 2 вимоги встановлено порушення ч.4, 30 ст.2, ч.8 ст.7, ч.4 ст.13 Бюджетного кодексу України, ч.ч. 6, 8 Паспорта бюджетної програми на 2011 рік за КПКВ 2802030 «Організація і регулювання діяльності установ в системі ветеринарної медицини», ч.ч. 6, 8 Паспорта бюджетної програми на 2012 рік за КПКВ 2802030 «Організація і регулювання діяльності установ в системі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України». У зв'язку із чим, позивача зобов'язано прийняти до відома факт застосування фінансової санкції у вигляді зменшення бюджетних асигнувань за КПКВ 2802030 на суму 73816,67 грн. та в подальшому не допускати аналогічних порушень.
Підпунктом 2.13 п. 2 вимоги встановлено порушення ч.32 ст.4 Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», у зв'язку із чим позивача зобов'язано перерахувати до Державного бюджету кошти в сумі 13225,20 грн. як плату за надання адміністративних послуг.
Підпунктом 2.14 п. 2 вимоги встановлено порушення вимог п.2.1 Порядку акумулювання, перерозподілу та використання коштів спеціального фонду за надання платних послуг бюджетними установами, що входять до сфери управління Державного комітету ветеринарної медицини України. У зв'язку із чим, позивача зобов'язано повернути кошти в сумі 28731,95 грн. на рахунок Лікарні, в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайво перерахованих коштах у порядку та розмірах встановленому ст.ст. 133-136 КЗпП України.
Не погоджуючись з підпунктами 2.10, 2.11, 2.13, 2.14 пункту 2 листа-вимоги, Лікарня звернулась до суду із вказаним позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку, що підпункти 2.10, 2.14 пункту 2 листа-вимоги Роменської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.07.2014 року № 104-14/1109 є протиправними та такими, що не відповідають ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, суди відмовили у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними та скасування пп. 2.11, 2.13 пункту 2 спірної вимоги, оскільки позивачем допущено порушення ч.4, 30 ст.2, ч.8 ст.7, ч.4 ст.13 Бюджетного кодексу України, пунктів 6, 8 Паспортів бюджетних програм на 2011 рік за КПКВ 2802030 «Організація і регулювання діяльності установ в системі ветеринарної медицини» та 2012 рік за КПКВ 2802030 «Організація і регулювання діяльності установ в системі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України», що виявилось в оплаті послуг по розкладці вакцини проти сказу диких м'ясоїдних тварин і призвело до нецільового використання бюджетних коштів в загальному розмірі 73816,67 грн., в тому числі 47316,67 грн. в 2011 році та 26500,00 грн. в 2012 році., а також порушення ч.32 ст.4 Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», що виявилось в неперерахуванні на видатки головних розпорядників коштів державного бюджету, пов'язані з наданням адміністративних послуг.
Колегія суддів вважає вірними висновки судів першої та апеляційної інстанцій про відмову у задоволенні позову в частині визнання протиправним та скасування підпункту 2.11 пункту 2 листа вимоги Роменської ОДФІ від 11.07.2014 р. № 104-14/1109, враховуючи наступне.
Як встановлено ревізією та не заперечується позивачем, Лікарня оплатила авіаційні послуги по розкладці вакцини проти сказу диких тварин за рахунок коштів, передбачених Паспортом бюджетної програми на 2011 рік за КПКВ 2802030 «Організація і регулювання діяльності установ в системі ветеринарної медицини», Паспортом бюджетної програми на 2012 рік за КПКВ 2802030 «Організація і регулювання діяльності установ в системі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України».
Відповідно до ч.1 ст.2 Бюджетного кодексу України, бюджетна програма - це сукупність заходів, спрямованих на досягнення єдиної мети, завдань та очікуваного результату, визначення та реалізацію яких здійснює розпорядник бюджетних коштів відповідно до покладених на нього функцій.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.7 Бюджетного кодексу України, бюджетна система України ґрунтується, серед іншого, на принципі - бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями.
Згідно з ст.119 Бюджетного кодексу України, нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають: бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет); напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі) або в порядку використання бюджетних коштів; бюджетним асигнуванням (розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів).
Згідно з п. 6, 7, 8 Паспорту бюджетної програми на 2011 рік за КПКВ 2802030 «Організація і регулювання діяльності установ в системі ветеринарної медицини», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України і наказом Міністерства фінансів від 17.02.2011 року № 33/186, метою бюджетної програми є здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за охороною території України від занесення з території інших країн або з карантинної зони збудників заразних хвороб під час експорту, імпорту і транзиту об'єктів ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.
Завданням програми є проведення організаційно-господарської та спеціальної ветеринарно-санітарної діяльності, у тому числі профілактичної та діагностичної.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.