ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"09" вересня 2015 р. м.Київ К/800/64014/14
К/800/68694/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючий суддя Голяшкін О.В. (доповідач),
судді Мороз В.Ф.,
Чумаченко Т.А.,
секретар судового засідання - Загородня М.О.,
за участю представників:
позивача - Дяк Ю.М.,
відповідача - Конепуда Д.В.,
третьої особи - Літвінова М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційні скарги Державної фінансової інспекції України та Міністерства охорони здоров'я України на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2014 року у справі за позовом Міністерства охорони здоров'я України до Державної фінансової інспекції України, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергоконсалт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Біонікс ЛАБ», Товариство з обмеженою відповідальністю «Ювіс», Публічне акціонерне товариство «Фармстандарт-Біолік», Приватне акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар», про визнання протиправними та скасування п.п.2, 5, 9, 10 вимоги від 26 грудня 2013 року, -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2014 року Міністерство охорони здоров'я України звернулось з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції України, в якому просило визнати протиправними та скасувати п.п.2, 5, 9, 10 вимоги від 26 грудня 2013 року №04-14/2100.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про неправомірність вказаної вимоги у оскаржуваних частинах та безпідставність висновків відповідача щодо наявності порушень.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2014 року позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано п.5 вимоги Державної фінансової інспекції України від 26 грудня 2013 року № 04-14/2100; в решті позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2014 року, з урахуванням ухвали про виправлення описки від 20 листопада 2014 року, задоволено частково апеляційну скаргу Міністерства охорони здоров'я України; задоволено апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоконсалт»; задоволено апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції України; постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2014 року скасовано в частині відмови в задоволенні позовних вимог про визнання протиправними та скасування п.2 та в частині визнання протиправними та скасування п.5 вимоги Державної фінансової інспекції України від 26 грудня 2013 року №04-14/2100; визнано протиправним та скасовано п.2 вимоги Державної фінансової інспекції України від 26 грудня 2013 року №04-14/2100; відмовлено в задоволенні позовних вимог Міністерства охорони здоров'я України про визнання протиправним та скасування п.5 вимоги Державної фінансової інспекції України від 26 грудня 2013 року №04-14/2100; в решті постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2014 року залишено без змін.
Не погоджуючись із рішенням апеляційного суду в частині скасування п.2 вимоги від 26 грудня 2013 року №04-14/2100, Державна фінансова інспекція України звернулася до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції в цій частині, прийняти нову постанову, якою відмовити в позовних вимогах в повному обсязі. У касаційній скарзі відповідач зазначає, що письмова вимога є правомірною та законною, винесена відповідно до норм чинного законодавства.
Міністерство охорони здоров'я України також звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2014 року в частині відмови у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування п.п.9, 10 вимоги Державної фінансової інспекції України від 26 грудня 2013 року №04-14/2100 та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2014 року в частині скасування постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2014 року в частині визнання протиправними та скасування п.5 вимоги Державної фінансової інспекції України від 26 грудня 2013 року №04-14/2100, та залишення без змін постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2014 року в частині відмови у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування п.п.9, 10 вимоги Державної фінансової інспекції України від 26 грудня 2013 року №04-14/2100, прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити, в іншій частині постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2014 року залишити без змін.
Заслухавши доповідача, пояснення представників сторін та третьої особи, обговоривши доводи касаційних скарг, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційні скарги Державної фінансової інспекції України та Міністерства охорони здоров'я України підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що у період з 05 серпня 2011 року по 28 жовтня 2013 року (з перервою з 12 серпня 2013 року по 27 серпня 2013 року) Державною фінансовою інспекцією України проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Міністерства охорони здоров'я України за період з 01 жовтня 2011 року по 01 серпня 2013 року. За результатами перевірки 18 листопада 2013 року складено акт №04-21/212, на підставі вказаного акту ревізії відповідачем листом від 26 грудня 2013 року за вих.№ 04-14/2100 надіслано позивачу вимогу «Про усунення виявлених ревізією порушень та недоліків», згідно якої від позивача вимагається вжити заходи щодо усунення допущених порушень вимог законодавства, про що проінформувати в термін до 27 лютого 2014 року.
Міністерством охорони здоров'я Україіни оскаржуються пункти 2, 5, 9 та 10 вимоги, відповідно до яких:
- п.2 вимоги - ревізією виконання зобов'язань по договору від 30 вересня 2011 року №177/144/12.01-22, укладеного з ТОВ «Енергоконсалт» встановлено, що кошторис вартості робіт з обстеження технічного стану конструкцій горищного перекриття та покриття будівлі Міністерства по вул.Грушевського, 7 (літера «Б») в Печерському районі м.Києва складений із порушенням застосування норм СОУ Д.1.2-02495431-001:2008 «Нормативи витрат праці для визначення вартості робіт з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності конструкцій будівель і споруд», що призвело до завищення розрахунку вартості виконаних робіт на суму 88346,16 грн. внаслідок оплати Міністерством завищеної вартості вказаних вище робіт державному бюджету в особі Міністерства завдано збитків на загальну суму 88346,16 грн. у зв'язку з цим вимагається: відобразити дебіторську заборгованість ТОВ «Енергоконсалт» у бухгалтерському обліку Міністерства на суму 88346,16 грн.; вжити заходів щодо відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 88346,16 грн. завданої Міністерству шляхом стягнення з ТОВ «Енергоконсалт» на користь МОЗ України грошових коштів на вказану суму та перерахувати їх до Державного бюджету України, а у разі неможливості стягнення з ТОВ «Енергоконсалт» грошових коштів в сумі 88346,16 грн. вжити заходів щодо відшкодування матеріальної шкоди Державному бюджету України шляхом стягнення коштів у зазначеній сумі з осіб, які допустили дане порушення, та перерахувати їх до державного бюджету;
- п 5 вимоги - ревізією дотримання вимог чинного законодавства під час укладання та виконання договорів про поставку лікарських засобів та виробів медичного призначення встановлено, що Міністерством не проведеного належний юридичний супровід процедури укладання договорів про закупівлю з ТОВ «БІОНІКС ЛАБ» та ТОВ «Ювіс». Зокрема, у закупівельну вартість виробів медичного призначення включено суми податку на додану вартість, чим порушено вимоги п.п.197.1.27 п.197.1 ст.197 Податкового кодексу України та п.п.2 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», що призвело до збитків державного бюджету в особі МОЗ України на загальну суму 38848,89 грн. У зв'язку з чим вимагається: вжити заходів щодо відшкодування матеріальної шкоди завданої державному бюджету в особі Міністерства шляхом стягнення коштів у зазначеній сумі з осіб, які допустили дане порушення та перерахувати їх до державного бюджету;
- п.9 вимоги - ревізією повноти виконання умов договорів на поставку лікарських засобів та виробів медичного призначення встановлено, що Міністерством не проведено в повному обсязі претензійно-позовну роботу з ПАТ «Фармстандарт Біолік» щодо повернення попередньої оплати за непоставлені лікарські засоби та вироби медичного призначення на загальну суму 6481594,72 грн. У зв'язку з чим вимагається: провести в повному обсязі претензійно-позовну роботу щодо стягнення попередньої оплати з ПАТ «Фармстандарт Біолік» за непоставлені лікарські засоби та вироби медичного призначення відповідно до чинного законодавства;
- п.10 вимоги - ревізією повноти виконання умов договорів на поставку лікарських засобів та виробів медичного призначення встановлено, що Міністерством не проведено в повному обсязі претензійно-позовну роботу щодо стягнення сум штрафних санкцій за невиконання постачальниками умов договорів на загальну суму 7207112,82 грн., а саме: ПАТ «Фармстандарт-Біолік» у сумі 3807550,34 грн. та ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар» у сумі 3399562,48 грн. Вимагається провести претензійно-позовну роботу щодо стягнення сум штрафних санкцій з ПАТ «Фармстандарт-Біолік» та ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар» на вказану суму.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.