ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2015 року м. Київ К/800/62321/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Конюшка К.В.
суддів Гончар Л.Я.,Чалого С.Я.
розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами касаційну скаргу Державної фінансової інспекції в Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 16 травня 2014 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 жовтня 2014 року
у справі № 821/906/14
за позовом управління естетики та зовнішньої реклами Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради, ОСОБА_2
до Державної фінансової інспекції в Херсонській області, головного державного фінансового інспектора Державної фінансової інспекції в Херсонській області Власенка Ю.М.
третя особа комунальне підприємство «Господарська організація «Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами»
про визнання протиправними дії та скасування пунктів вимоги
В С Т А Н О В И В :
У березні 2014 року управління естетики та зовнішньої реклами Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради (далі - Управління естетики та реклами), ОСОБА_2 звернулись до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Херсонській області, головного державного фінансового інспектора Державної фінансової інспекції в Херсонській області Власенка Ю.М., третя особа: комунальне підприємство «Господарська організація «Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами», про визнання протиправними та скасування пунктів 2, 3, 4 вимоги Державної фінансової інспекції в Херсонській області від 07.03.2014 № 21-06-16-14/1318 та визнання протиправним листа Державної фінансової інспекції в Херсонській області від 07.03.2014 № 21-06-16-14/1326.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 16.05.2014, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 14.10.2014, позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано пункт 4 вимоги Державної фінансової інспекції в Херсонській області від 07.03.2014 № 21-06-16-14/1318 про усунення порушень. У решті позову відмовлено.
Не погоджуючись зі вказаними рішеннями судів попередніх інстанцій в частині задоволеного позову, Державна фінансова інспекція в Херсонській області оскаржила їх в цій частині у касаційному порядку.
У касаційній скарзі скаржник просив скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій з мотивів порушення цими судами норм матеріального та процесуального права, прийняти нове рішення - про відмову у задоволенні позову повністю.
У своїх запереченнях на касаційну скаргу Управління естетики та реклами просило залишити рішення судів попередніх інстанцій без змін, а скаргу - без задоволення.
Згідно з частиною другою статті 220 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги, але при цьому може встановлювати порушення норм матеріального чи процесуального права, на які не було посилання в касаційній скарзі.
Справу розглянуто в порядку письмового провадження, установленому пунктом 2 частини першої статті 222 КАС України у зв'язку з неприбуттям належним чином повідомлених про час і місце судового засідання осіб, які беруть участь у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи і правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, судова колегія дійшла висновку про те, що касаційна скарга підлягає задоволенню частково з огляду на таке.
Як установлено судами попередніх інстанцій, за результатами проведеної ревізії фінансово-господарської діяльності Управління естетики та реклами за період з 01.01.2011 по 01.11.2013 складено акт від 12.02.2014 № 06-17/1. В ході здійснення ревізії серед іншого проведено обстеження рекламних конструкцій, розташованих на окремих вулицях та площах міста Херсона, за результатами якого складено акт обстеження та опис рекламних конструкцій від 05.02.2014.
За змістом акту обстеження та описом встановлено 106 рекламних конструкцій, стосовно яких не укладені договори про тимчасове користування місцями під рекламними конструкціями, не сплачуються платежі до міського бюджету за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів та відсутні дозволи на розміщення зовнішньої реклами, чим порушено пункт 1.2, розділ 4, пункт 6.1 Правил розміщення та експлуатації об'єктів зовнішньої реклами та інформації в місті Херсоні, затверджених рішеннями Херсонського міськвиконкому від 15.02.2011 № 73, від 17.01.2012 № 6 та від 19.02.2013 № 25.
На підставі здійснених розрахунків відповідач дійшов висновку про те, що за перевірений період сума коштів, не перерахованих до міського бюджету 19-ма операторами, склала 247 506,97 грн., що є порушенням пункту 1.2, розділу 4, пункту 6.1. Правил розміщення та експлуатації об'єктів зовнішньої реклами та інформації в місті Херсоні та пунктів 4.13, 6.2, 7.2 Положення про управління естетики та зовнішньої реклами Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради, затвердженого рішенням Херсонської міської ради від 26.02.2012 № 983, та призвело до збитків на вищезазначену суму.
У зв'язку з викладеним, пунктом 4 вимоги ДФІ в Херсонській області від 07.03.2014 №21-06-1614/1318 позивача зобов'язано забезпечити оформлення дозволів, укладення договорів про тимчасове користування місцями для розташування рекламного засобу, надходження обов'язкових платежів до місцевого бюджету з дотриманням вимог Правил розміщення та експлуатації об'єктів зовнішньої реклами та інформації в місті Херсоні, затверджених рішенням Херсонського міськвиконкому від 19.02.2013 № 25 у відношенні засобів зовнішньої реклами, виявлених обстеженням від 05.02.2014. Вжити заходів щодо відшкодування недотриманих міським бюджетом платежів у розмірі сумі 247 506,97 грн.
Судами попередніх інстанцій також установлено, що рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 30.01.2013 № 14 вирішено анулювати дозволи на розміщення реклами та демонтаж об'єктів зовнішньої реклами, а рішенням від 17.09.2013 № 256 зобов'язано власників рекламних засобів провести демонтаж об'єктів зовнішньої реклами, термін дії дозволів яких закінчився, а саме: ТОВ «Херсон-Енерго-Сервіс» у кількості 3-х одиниць, ДП «Арт-Ерія», ТОВ «Елвін» у кількості 89 одиниць, ТОВ «РА «Кельт» у кількості 12 одиниць, ФОП ОСОБА_4 - у кількості 1 одиниця.
Крім того, рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.12.2013 № 345 зобов'язано Управління естетики та реклами вжити заходів демонтажу рекламних засобів, термін дії дозволів яких закінчився.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.