Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Постанова ВАСУ від 06.10.2014 року у справі №875/147/14

Постанова ВАСУ від 06.10.2014 року у справі №875/147/14

27.02.2017
Автор:
Переглядів : 241

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/147/14

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді Степашка О.І.

суддів Рибченка А.О.

Федорова М.О.

секретар судового засідання Мосійчук І.М.

за участю:

представника позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: Краснощока А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Центральної виборчої комісії на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02.10.2014 у справі №875/147/14 за позовом ОСОБА_4 до Центральної виборчої комісії про скасування постанови Центральної виборчої комісії №1331 від 29.09.2014 в частині і зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2014 року ОСОБА_4 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_4.) звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду, як до суду першої інстанції, з позовом до Центральної виборчої комісії (далі по тексту - відповідач, ЦВК) про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії №1331 від 29.09.2014 про відмову в реєстрації кандидатом у народні депутати України позивача в одномандатному виборчому окрузі №18 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014; зобов'язання ЦВК повторно розглянути подані ОСОБА_4 24.09.2014 документи для реєстрації кандидатом у народні депутати України у одномандатному окрузі №18 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 та прийняти рішення, передбачене частиною 6 статті 59 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.10.2014 позов задоволено. Визнано протиправною та скасовано постанову ЦВК №1331 від 29.09.2014 в частині відмови у реєстрації кандидату у народні депутати України ОСОБА_4 в одномандатному виборчому округу №18 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014. Зобов'язано ЦВК повторно розглянути подані ОСОБА_4 документи щодо реєстрації кандидатом у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі №18 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 та прийняти рішення, передбачене частиною 6 статті 59 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду, ЦВК звернулася до Вищого адміністративного суду України з апеляційною скаргою на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02.10.2014. Апелянт просить скасувати зазначене судове рішення та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

У судовому засіданні представник відповідача просив скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02.10.2014 та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.

Представник позивача просив суд відмовити у задоволенні апеляційної скарги з огляду на те, що оскаржувана постанова суду першої інстанції є законною та не підлягає скасуванню.

Заслухавши учасників судового процесу, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про задоволення апеляційної скарги, з огляду на наступне.

Як встановлено Київським апеляційним адміністративним судом, позивачем до ЦВК було подано заяву про самовисування та реєстрацію кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №18 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014.

29.09.2014 ЦВК було прийнято постанову №1331 про відмову в реєстрації кандидатом у народні депутати України позивача в одномандатному виборчому окрузі №18 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014.

Дана постанова ЦВК в частині відмови в реєстрації позивача кандидатом у народні депутати України мотивована тим, що подана ним заява про самовисування кандидатом у народні депутати України суперечить вимогам пункту 1 частини другої статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме, не містить зобов'язання позивача у разі обрання його народним депутатом України припинити діяльність чи скласти представницький мандат, який відповідно до Конституції України та законів України несумісний з мандатом народного депутата.

Задовольняючи позов, Київський апеляційний адміністративний суд виходив з відсутності у ЦВК підстав для прийняття постанови №1331 від 29.09.2014, оскільки позивач виконав вимоги пункту 1 частини 2 статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Колегія суддів не погоджується із вказаними висновками Київського апеляційного адміністративного суду, з огляду на наступне.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» ЦВК є постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів в порядку та в межах, встановлених цим та іншими законами України.

Згідно пункту 6 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» ЦВК реєструє кандидатів у народні депутати України в порядку, встановленому законом.

У відповідності з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» ЦВК відмовляє в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 54 чи частинах першій або другій статті 55 цього Закону.

Частиною другою статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлено, що ЦВК реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 цього Закону, та отримання нею таких документів: