ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/145/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого - судді суддівТракало В.В., Іваненко Я.Л., Мойсюка М.І.,
секретар: Буденко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Центральної виборчої комісії про скасування рішення в частині та зобов'язання вчинити дії (зареєструвати кандидатом у народні депутати України),
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до Центральної виборчої комісії про скасування постанови Центральної виборчої комісії від 28 вересня 2014 року № 1284 в частині відмови у реєстрації її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 156 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року та зобов'язання відповідача зареєструвати її в порядку самовисування кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 156 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Позовні вимоги обґрунтовувала тим, що вона подала до Центральної виборчої комісії всі документи, передбачені ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» для реєстрації її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 156.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2014 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2014 року, ОСОБА_4 звернулась до Вищого адміністративного суду України з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржуване судове рішення та постановити нову постанову про задоволення позову, оскільки відсутність у заяві про самовисування посилання на зобов'язання у разі обрання депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України, не може прирівнюватися до відсутності даного документу в цілому.
У судовому засіданні позивачка та її представник апеляційну скаргу підтримали та просили задовольнити її.
Представник відповідача проти задоволення апеляційної скарги заперечував, посилався на правомірність дій Центральної виборчої комісії та прийнятої нею постанови, зокрема, відносно ОСОБА_4
Заслухавши пояснення позивачки та її представника, представника відповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування Київським апеляційним адміністративним судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Як встановлено Київським апеляційним адміністративним судом, 28 вересня 2014 року ОСОБА_4 подала до Центральної виборчої комісії заяву про самовисування, автобіографію, документ про внесення грошової застави, фотографії, ксерокопію паспорта, передвиборчу програму.
28 вересня 2014 року Центральна виборча комісія постановою № 1284 «Про відмову у реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_4, ОСОБА_10, ОСОБА_11.» відмовила у реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_4 у зв'язку з тим, що подана нею заява про самовисування не містить зобов'язання у разі обрання її народним депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України.
Оскаржувана постанова Центральної виборчої комісії від 28 вересня 2014 року № 1284 в частині відмови у реєстрації позивачки кандидатом у народні депутати України мотивована тим, що подана ОСОБА_4 заява про самовисування не відповідає вимогам пункту 1 частини другої статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», оскільки не містить зобов'язання останньої у разі обрання депутатом, припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України, а тому не може вважатися заявою про самовисування в розумінні пункту 1 частини 2 статті 55 Закону 4061-VI.
Відмовляючи у задоволенні позову, Київський апеляційний адміністративний суд виходив з того, що відсутність у заяві ОСОБА_4 зобов'язання у разі обрання депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України, свідчить про її невідповідність за змістом вимогам пункту 1 частини 2 статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та є підставою для висновку про невиконання позивачем зазначених вимог цього Закону, що тягне відмову в його реєстрації кандидатом у депутати згідно пункту 2 частини 1 статті 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Це не є помилкою, оскільки в даному випадку має місце не зазначення обов'язкового реквізита документа, за відсутності якого він не є заявою про самовисування у розумінні Закону України «Про вибори народних депутатів України».
Проте повністю погодитися з такими висновками суду першої інстанції не можна.
Згідно статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Всупереч вищенаведеній нормі закону висновки суду зроблені без повного та всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі.
З матеріалів справи вбачається, що 23 вересня 2014 року ОСОБА_4 подала до Центральної виборчої комісії разом з іншими документами, визначеними Законом 4061-VI, заяву про самовисування наступного змісту: «Я, ОСОБА_4, заявляю про самовисування та прошу зареєструвати мене кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 156 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
У зв'язку з участю у виборах даю згоду на оприлюднення моїх біографічних відомостей.
Іншого представницького мандата, який відповідно до Конституції України та законів України несумісний з мандатом народного депутата України, не маю.
У разі обрання мене народним депутатом України зобов'язуюсь протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні мені підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом.» (а.с.10). У заяві також зазначено перелік поданих документів.
Відповідно до частини 3 статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.
Частиною шостою статті 59 Закону № 4061-VI передбачено, що Центральна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня прийняття документів, передбачених частинами першою або другою статті 55 цього Закону, приймає рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному окрузі або про відмову в його реєстрації.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.