ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/109/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Головуючого, суддіГорбатюка С.А. (доповідач)СуддівМороз Л.Л. Шведа Е.Ю. секретар судового засідання Носенко Л.О.,
за участі: ОСОБА_4 та його представника ОСОБА_5, представника Центральної виборчої комісії Чернюк С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Центральної виборчої комісії (далі - ЦВК) про визнання протиправною та скасування постанови від 28 вересня 2014 року № 1284, зобов'язання вчинити певні дії за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року у справі № 875/109/14
в с т а н о в и л а :
30 вересня 2014 року ОСОБА_4 у Київському апеляційному адміністративному суді пред'явив позов до ЦВК про визнання протиправною та скасування постанови від 28 вересня 2014 року № 1284, зобов'язання вчинити певні дії.
Вважає, що ЦВК безпідставно відмовила у реєстрації його кандидатом у народні депутати України, з тих підстав, що він у своїй заяві про самовисування не зазначив, що у разі обрання його депутатом він припинить діяльність, несумісну з мандатом народного депутата України, а також через відсутність в автобіографії відомостей про громадську роботу (у тому числі на виборних посадах).
Просив:
- постанову ЦВК від 28 вересня 2014 року № 1284 в частині відмови в реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №154 визнати протиправною та скасувати;
- зобов'язати ЦВК розглянути його заяву про самовисування від 23 вересня 2014 року, подану для реєстрації кандидатом у народні депутати України;
- зобов'язати ЦВК зареєструвати його кандидатом у народні депутати України по виборчому окрузі № 154.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 відмовлено.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції ОСОБА_4 подав до Вищого адміністративного суду України апеляційну скаргу.
Посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати його рішення та ухвалити нову постанову про задоволення його позовних вимог.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4 вказує на неправомірність дій ЦВК та оскаржуваної постанови від 28 вересня 2014 року № 1284 з огляду на те, що при поданні до ЦВК заяви про самовисування ним використано зразок заяви, який розміщений на офіційному веб-сайті Комісії. У запропонованій формі заяви про самовисування (реєстрацію кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі) ЦВК вказало, що у разі відсутності іншого представницького мандата, який згідно з Конституцією України та законами України несумісний з мандатом народного депутата України, зазначається: "Іншого представницького мандата, який відповідно до Конституції України та законів України несумісний з мандатом народного депутата України, не маю". Заявником апеляційної скарги зазначено, що заяву про самовисування ним подано із дотриманням зазначених рекомендацій, із використанням зразка заяви, розміщеного на офіційному веб-сайті. У той же час, відповідачем із посиланням на відсутність у документах, поданих позивачем, документа, зазначеного у пункті 1 частини другої статті 55 Закону України від 17 листопада 2011 року № 4061-VІ "Про вибори народних депутатів України", а саме: заяви про самовисування із зобов'язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, відмовлено у реєстрації кандидата у народні депутати України.
Крім того, ОСОБА_4 в апеляційній скарзі зазначив, що застосоване ним на підставі пропозиції відповідача не достатньо коректне формулювання одного речення слід розцінювати як неточність, яка відповідно до положень частини третьої статті 60 Закону України від 17 листопада 2011 року № 4061-VІ "Про вибори народних депутатів України" підлягає виправленню та не може бути підставою для відмови у реєстрації.
У судовому засіданні представник відповідача заперечувала проти задоволення апеляційної скарги.
Позивач у судовому засіданні та його представник просили задовольнити апеляційну скаргу.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Із матеріалів справи вбачається, що 23 вересня 2014 року позивачем - ОСОБА_4 до ЦВК подано заяву про реєстрацію його кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради України, що призначені на 26 жовтня 2014 року, у порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 154.
Постановою ЦВК від 28 вересня 2014 року № 1284 "Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_4, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13" позивачу відмовлено у реєстрації кандидатом у народні депутати України у виборчому окрузі № 154.
Постанова ЦВК від 28 вересня 2014 року № 1284 у частині відмови у реєстрації позивача кандидатом у народні депутати України мотивована тим, що подана заява про самовисування ОСОБА_4 суперечить вимогам пункту 1 частини другої статті 55 Закону України від 17 листопада 2011 року № 4061-VІ "Про вибори народних депутатів України", а саме: не містить зобов'язання у разі обрання депутатом, припинити діяльність чи скласти представницький мандат, який відповідно до Конституції України та законів України несумісний з мандатом народного депутата України.
Відмовляючи у задоволенні позову Київський апеляційний адміністративний суд виходив із правомірності оскаржуваної постанови ЦВК.
Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону України від 17 листопада 2011 року № 4061-VІ "Про вибори народних депутатів України" ЦВК відмовляє у реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 54 чи частинах першій або другій статті 55 цього Закону.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.