ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" квітня 2016 р. м. Київ К/9991/14050/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Головуючого: Бившевої Л.І.,
суддів: Лосєва А.М., Шипуліної Т.М.
секретар судового засідання Шевчук П.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2010 року
та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2011 року
у справі № 2а-24341/10/0570
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до 1. Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі міста Донецька,
2. Державної податкової адміністрації у Донецькій області,
3. Державної податкової адміністрації України
про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И Л А :
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі міста Донецька (далі - відповідач-1), Державної податкової адміністрації у Донецькій області (далі - відповідач-2), Державної податкової адміністрації України (далі - відповідач-3) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій від 08 липня 2010 року № 0001092343/10963/130 (з урахуванням уточнення до позову).
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2010 року у задоволені позову було відмовлено.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2011 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2010 року було залишено без змін.
В касаційній скарзі фізична особа - підприємець ОСОБА_1, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2010 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2011 року і ухвалити нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
У запереченні на касаційну скаргу ДПА України, посилаючись на те, що постанова Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2010 року та ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2011 року є законними та обґрунтованими, а положення касаційної скарги жодним чином це не спростовують, просить відмовити в задоволенні касаційної скарги та залишити без змін рішення судів попередніх інстанцій.
У запереченні на касаційну скаргу ДПА у Донецькій області, посилаючись на те, що постанова Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2010 року та ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2011 року є законними та обґрунтованими, а положення касаційної скарги жодним чином це не спростовують, просить відмовити в задоволенні касаційної скарги та залишити без змін рішення судів попередніх інстанцій.
З урахуванням неприбуття у судове засідання жодної з осіб, які беруть участь у справі, та які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів дійшла висновку про можливість розгляду справи за наявними у справі матеріалами за відсутності сторін.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги щодо дотримання правильності застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі касаційної скарги, дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено наступне.
ДПІ у Кийбишевському районі м. Донецька була проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме: господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, та належить суб'єкту господарської діяльності - приватному підприємцю ОСОБА_1, за результатами якої складений акт на бланку № 000296 від 23 червня 2010 року (зареєстрований за № 107/05/66/23/НОМЕР_1).
За висновками акта перевірки позивачем були порушені вимоги пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які полягали у тому, що ОСОБА_1 перебував на загальній системі оподаткування, мав зареєстровану у органі державної податкової служби книгу обліку доходів та витрат, проте не вносив до зазначеної книги відомостей про вартість товарів, отриманих для продажу (останній запис у книзі був зроблений 26 червня 2003 року), та, відповідно, не здійснював облік товарних запасів, які реалізовувались. При цьому, в акті перевірки було вказано, що розрахункові операції підприємцем проводились із застосуванням реєстратора розрахункових операцій Mini-ФП.01 (заводський № 02001721, фіскальний № 0566001587).
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.