ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2015 року м. Київ справа № 875/19/15
вх.№А/800/21/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі :
Пасічник С.С.,
Кочана В.М.,
Черпака Ю.К.,
за участю секретаря Лопушенко О.В.,
за участю:
представника позивачки - ОСОБА_5.,
представника відповідача - Васильченко О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Центральної виборчої комісії на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_6 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И Л А :
29 червня 2015 року ОСОБА_6 звернулась до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності Центральної виборчої комісії (далі - ЦВК) в частині неприйняття у неї документів, передбачених частинами 2 та 3 статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України"; зобов'язання ЦВК прийняти у неї вказані документи та видати відповідну довідку, а також зареєструвати її кандидатом у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі №205 (Чернігівська область) в порядку самовисування на проміжних виборах народних депутатів України 26 липня 2015 року, шляхом прийняття відповідного рішення.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, ОСОБА_6 зазначала, що у зв'язку з повідомленням про замінування будівлі ЦВК й проведенням евакуаційних заходів ввечері 25 червня 2015 року, вона була позбавлена можливості подати документи для участі в проміжних виборах народних депутатів України 26 липня 2015 року в одномандатному виборчому окрузі №205 (Чернігівська область), а отже й реалізувати своє закріплене ст.38 Конституції України право бути обраною до органів державної влади.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2015 року позов задоволено частково: зобов'язано Центральну виборчу комісію прийняти документи кандидата у народні депутати на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №205 (Чернігівська область), призначених на 26 липня 2015 року, ОСОБА_6 у відповідності до вимог статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України"; в іншій частині позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду в частині задоволення позовних вимог, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи й порушення ним норм матеріального та процесуального права, просив постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2015 року у вказаній частині скасувати та прийняти в цій частині нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Представник позивачки в письмових запереченнях на апеляційну скаргу проти доводів та вимог останньої заперечив, вважаючи їх безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, а рішення суду першої інстанції, яке він просив залишити без змін, - обґрунтованим та законним.
В судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримала та просила задовольнити її у повному обсязі; представник позивачки проти задоволення апеляційної скарги заперечив.
Заслухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги та перевіривши за матеріалами справи правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів встановила наступне.
На підставі постанови Верховної Ради України від 19 травня 2015 року №440-VІІІ "Про дострокове припинення повноважень народного депутата України ОСОБА_7" Центральна виборча комісія 28 травня 2015 року ухвалила постанову №51, якою призначила проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №205 (Чернігівська область) на 26 липня 2015 року.
Упродовж періоду з 30 травня 2015 року по 25 червня 2015 року ЦВК приймала документи від осіб для реєстрації кандидатами у депутати на виборах у цьому окрузі.
В останній день прийняття документів (25 червня 2015 року) ЦВК працювала в режимі виборчого процесу, зокрема, приймала документи від громадян про їх реєстрацію кандидатами в народні депутати на цих виборах.
Однак, о 19 год. 15 хв. цього дня від чергового ГУ МВС України в місті Києві до Управління державної охорони України надійшло повідомлення про мінування адміністративного будинку на площі Лесі Українки в місті Києві, в якому розміщена Центральна виборча комісія. Цими органами було проведено екстрену евакуацію людей (працівників та відвідувачів) з вказаної будівлі.
За таких обставин ЦВК припинила роботу, а доступ до її приміщення був обмежений підрозділом ГУ МВС в місті Києві та Управлінням державної охорони України до 00 год. 45 хв. наступного дня - 26 червня 2015 року, у зв'язку з чим в цей період часу працівники ЦВК були позбавлені можливості приймати документи про реєстрацію кандидатів в народні депутати.
Водночас, відповідно до листа Управління державної охорони України №1/8-1062 від 30 червня 2015 року позивачка прибула до приміщення ЦВК 25 червня 2015 року о 18 год. 55 хв. та перебувала там до 19 год. 35 хв. цього ж дня.
Разом з тим, матеріали справи не містять доказів звернення ОСОБА_6 до ЦВК 26 червня 2015 року.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.