ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/87/14
№А/800/75/14
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
суддів Пилипчук Н.Г.
Цвіркуна Ю.І.
за участі секретаря Ковтун О.С.
позивача ОСОБА_2
представника відповідача Васильченко О.Ю. (доучення №21-23-3432 від 01.09.14)
розглянувши апеляційну скаргу Центральної виборчої комісії на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2014 у справі №875/87/14 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 27.09.2014 №1237, -
ВСТАНОВИВ:
29.09.2014 ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з позовною заявою до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування Постанови Центральної виборчої комісії від 27.09.2014 № 1237 «Про відмову в реєстрації кандидата у народні депутати України ОСОБА_2.»; зобов'язання Центральної виборчої комісії прийняти документи ОСОБА_2 для реєстрації кандидатом у народні депутати України; зобов'язання Центральної виборчої комісії зареєструвати ОСОБА_2 кандидатом у народні депутати України по виборчому окрузі № 33.
Позовні вимоги обґрунтовано протиправністю постанови Центральної виборчої комісії від 27.09.2014 № 1237 «Про відмову в реєстрації кандидата у народні депутати України ОСОБА_2.», оскільки у Центральної виборчої комісії не було підстав, передбачених ч.1 ст.60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» для відмови в реєстрації ОСОБА_2 кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2014 позов ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 27.09.2014 №1237 задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано постанову Центральної виборчої комісії №1237 від 27.09.2014 «Про відмову в реєстрації кандидата у народні депутати України ОСОБА_2.». Зобов'язано Центральну виборчу комісію повторно розглянути подані ОСОБА_2 22.09.2014 документи для реєстрації кандидатом у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі № 33 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 та прийняти рішення, передбачене частиною шостою статті 59 Закону України «Про вибори народних депутатів України» . В задоволені іншої частини позову про зобов?язання Центральної виборчої комісії зареєструвати кандидатом у народні депутати ОСОБА_2 в одномандатному виборчому окрузі №33 відмовлено.
Центральною виборчою комісією подано апеляційну скаргу на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2014 з підстав порушення судом норм матеріального та процесуального права, в якій ставиться питання про скасування оскаржуваного судового рішення та постановлення нового про відмову в позові в повному обсязі.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що ОСОБА_2 в порушення вимог пункту 1 частини 2 статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у заяві про самовисування не зазначив про зобов'язання у разі обрання його народним депутатом України припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України. Крім того, в поданій автобіографії ОСОБА_2 не міститься відомостей щодо громадянства із зазначенням часу проживання на території України.
У судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити її у повному обсязі.
Позивачем подано заперечення на апеляційну скаргу, в яких просив в задоволенні апеляційної скарги відмовити, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2014 залишити без змін.
Заслухавши пояснення представника відповідача, заперечення позивача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги та заперечень на апеляційну скаргу, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Як встановлено судом першої інстанції, 22.09.2014 позивачем подано до Центральної виборчої комісії заяву про самовисування разом з іншими документами для реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №33 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014.
27.09.2014 відповідачем було прийнято постанову №1237 якою відмовлено ОСОБА_2 у реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №33 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 у зв?язку з їх невідповідністю вимогам Закону, а саме пункту 1 частини 2 статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», оскільки заява про самовисування ОСОБА_2 не містить зобов?язання у разі обрання його народним депутатом України припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України. Крім того, в поданій разом із вказаною заявою автобіографії не зазначено часу проживання на території України, що не відповідає вимогам пункту 2 частини 2 статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України».
Задовольняючи частково позовні вимоги, Київський апеляційний адміністративний суд вказав, зокрема, що правовою підставою для відмови в реєстрації позивача кандидатом у депутати могло бути лише неподання певних документів, а саме, в даному випадку заяви про самовисування, автобіографії та передвиборної програми, яка подається разом з документами, передбаченими частиною першою або частиною другою статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», а не їх оформлення з порушенням вимог частини 2 зазначеної статті. При цьому, колегія суддів прийшла до висновку про відмову в позові в частині прийняття рішення про реєстрацію позивача кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 33 на позачергових виборах народних депутатів України
26.10.2014 з огляду на те, що прийняття відповідних рішень належить до виключної компетенції Центральної виборчої комісії як колегіального органу та є її дискреційними повноваженнями.
Колегія суддів не погоджується із вказаною позицією суду першої інстанції, з огляду на таке.
Відповідно до частини третьої статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.