ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/78/14
вх. №А/800/62/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Головуючого: Чалого С.Я.,
Суддів: Гончар Л.Я.,
Конюшка К.В.,
при секретарі судового засідання: Зубенко Д.В.,
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - Савяк Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Центральної виборчої комісії на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2014 року у справі №875/78/14 за позовом ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови в частині, зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови від 25.09.2014 року №1160, прийнятої Центральною виборчою комісією «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_2, ОСОБА_7» в частині відмови в реєстрації кандидата у народні депутати України ОСОБА_2 в одномандатному виборчому окрузі №218 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 року та зобов'язання Центральної виборчої комісії зареєструвати ОСОБА_2 кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №218 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у Центральної виборчої комісії не було підстав, передбачених ч.1 ст.60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» для відмови в реєстрації ОСОБА_2 кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 року.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2014 року позов ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 25 вересня 2014 року № 1160 та зобов'язання вчинити дії задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано постанову Центральної виборчої комісії №1160 від 25 вересня 2014 року в частині відмови в реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_2 в одномандатному виборчому окрузі № 218 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Зобов'язано Центральну виборчу комісію повторно розглянути подані ОСОБА_2 20 вересня 2014 року документи для реєстрації кандидатом у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі № 218 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. В задоволені іншої частини позову відмовлено.
Не погоджуючись із постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2014 року, Центральна виборча комісія звернулась до Вищого адміністративного суду України із апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржуване судове рішення та постановити нове, яким в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовити в повному обсязі.
В апеляційній скарзі Центральна виборча комісія вказує на правомірність своїх дій, а відтак і спірної постанови від 29 вересня 2014 року №1160, з огляду на те, що ОСОБА_2 в порушення вимог пункту 1 частини 2 статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у заяві про самовисування не зазначив про зобов'язання у разі обрання його народним депутатом України припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України. Крім цього, в поданій автобіографії ОСОБА_2 не міститься відомостей щодо громадянства із зазначенням часу проживання на території України, посади (заняття), місця роботи, партійності, адреси місця проживання, контактного номера телефону.
У судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити її у повному обсязі; позивач проти задоволення апеляційної скарги заперечував.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги та заперечень на апеляційну скаргу, правильність правової оцінки обставин справи та застосування Київським апеляційним адміністративним судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як встановлено Київським апеляційним адміністративним судом, 20.09.2014 року до Центральної виборчої комісії надійшла заява ОСОБА_2 про самовисування, до якої були додані інші документи, необхідні для реєстрації позивача кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 року.
25.09.2014 року відповідачем було прийнято постанову №1160 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_2, ОСОБА_7 в одномандатному виборчому окрузі №218 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 року».
Позивач, не погоджуючись з таким рішенням відповідача в частині відмови в реєстрації його кандидатом у народні депутати України, звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, Київський апеляційний адміністративний суд вказав, зокрема, що правовою підставою для відмови в реєстрації позивача кандидатом у депутати могло бути лише неподання певних документів, а саме, в даному випадку заяви про самовисування, автобіографії та передвиборної програми, яка подається разом з документами, передбаченими частиною першою або частиною другою зазначеної вище статті, а не їх оформлення з порушенням вимог ч. 2 ст. 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України". При цьому, колегія суддів прийшла до висновку про відмову в позові в частині прийняття рішення про реєстрацію позивача кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року з огляду на те, що прийняття відповідних рішень належить до виключної компетенції Центральної виборчої комісії як колегіального органу та є її дискреційними повноваженнями.
Колегія суддів не погоджується із вказаною позицією Київського апеляційного адміністративного суду, з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 54 чи частинах першій або другій статті 55 цього Закону.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.