Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Ухвала КГС ВП від 09.10.2018 року у справі №17/32

Ухвала КГС ВП від 09.10.2018 року у справі №17/32

22.10.2020
Автор:
Переглядів : 443

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2020 року

м. Київ

Справа № 17/32

Верховний Суд у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду:

Селіваненка В.П. (головуючий), Баранця О.М., Булгакової І.В., Дроботової Т.Б., Катеринчук Л.Й., Львова Б.Ю., Пількова К.М., Ткаченко Н.Г.,

розглянувши у порядку письмового провадження

касаційні скарги приватного акціонерного товариства (далі - ПрАТ) "Укренергозбут" та товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "Фінансова компанія "Фін-Інвест"

на постанову Північного апеляційного господарського суду від 12.03.2020

(головуючий суддя Куксов В.В., судді Шаптала Є.Ю., Яковлєв М.Л.), прийняту за наслідками перегляду ухвали господарського суду міста Києва від 09.01.2020 (суддя Стасюк С.В.)

за заявою ПрАТ "Укренергозбут"

про заміну стягувача та боржника у виконавчому провадженні, та

постанову Північного апеляційного господарського суду від 12.03.2020

(головуючий суддя Куксов В.В., судді Шаптала Є.Ю., Яковлєв М.Л.), прийняту за наслідками перегляду ухвали господарського суду міста Києва від 09.01.2020 (суддя Стасюк С.В.)

за заявою ПрАТ "Укренергозбут"

про зміну способу виконання рішення

зі справи № 17/32

за позовом закритого акціонерного товариства (далі - ЗАТ) "Укренергозбут"

до дочірньої компанії (далі - ДК) "Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії (далі - НАК) "Нафтогаз України"

про визнання права власності на природний газ та зобов`язання поставити газ,

орган державної виконавчої служби - Печерський районний відділ державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням арбітражного суду міста Києва від 12.07.2000: визнано за ЗАТ "Укренергозбут" право власності на природний газ у кількості 305 000 000 куб. м, який знаходиться у газотранспортній системі ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України"; зобов`язано ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" поставити природний газ у кількості 305 000 000 куб. м споживачам ЗАТ "Укренергозбут" за його вказівками.

19.08.2019 до господарського суду міста Києва від ПрАТ "Укренергозбут" надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження.

22.08.2019 до господарського суду міста Києва від ПрАТ "Укренергозбут" надійшла заява про доповнення вимог заяви про заміну сторони виконавчого провадження, відповідно до якої заявник просив замінити сторону виконавчого провадження та змінити спосіб виконання рішення шляхом стягнення з акціонерного товариства (далі - АТ) "Укртрансгаз" на користь ТОВ "Фінансова компанія "Фін-Інвест" 2 305 434 000 грн.

02.01.2020 до господарського суду міста Києва від ПрАТ "Укренергозбут" надійшла заява про доповнення вимог, відповідно до якої заявник, окрім іншого, просив замінити боржника у виконавчому провадженні з ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" на його правонаступника - АТ "Укртрансгаз".

Ухвалою господарського суду міста Києва від 09.01.2020: заяву ПрАТ "Укренергозбут" про заміну стягувача та боржника у виконавчому провадженні задоволено; замінено стягувача у виконавчому провадженні, відкритому за наказом господарського суду міста Києва від 21.03.2007 у справі № 17/32, а саме ПрАТ "Укренергозбут" на ТОВ "Фінансова компанія "Фін-Інвест"; замінено боржника у виконавчому провадженні, відкритому за наказом господарського суду міста Києва від 21.03.2007 у справі № 17/32, а саме ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" на його правонаступника - АТ "Укртрансгаз".

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 12.03.2020: апеляційну скаргу АТ "Укртрансгаз" задоволено; ухвалу господарського суду міста Києва від 09.01.2020 скасовано в частині заміни стягувача у виконавчому провадженні, а саме - ПрАТ "Укренергозбут" на ТОВ "Фінансова компанія "Фін-Інвест"; у задоволенні заяви ПрАТ "Укренергозбут" про заміну стягувача у виконавчому провадженні відмовлено; в іншій частині ухвалу господарського суду міста Києва від 09.01.2020 залишено без змін; стягнуто з ПрАТ "Укренергозбут" на користь АТ "Укртрансгаз" витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги у сумі 2 102 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 09.01.2020: заяву ПрАТ "Укренергозбут" про зміну способу виконання рішення арбітражного суду міста Києва від 12.07.2000 задоволено; змінено спосіб виконання рішення арбітражного суду міста Києва від 12.07.2000 у справі № 17/32; стягнуто з АТ "Укртрансгаз" на користь ТОВ "Фінансова компанія "Фін-Інвест" 2 305 434 000 грн.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст