Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 21.12.2018 року у справі №803/1030/16

Ухвала КАС ВП від 21.12.2018 року у справі №803/1030/16

11.06.2020
Автор:
Переглядів : 127

ПОСТАНОВА

Іменем України

Київ

21 грудня 2018 року

справа №803/1030/16

адміністративне провадження №К/9901/24919/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - Ханової Р.Ф.,

суддів: Гончарової І.А., Олендера І.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року (суддя - Большакова О.О.) у справі № 803/1030/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Ойл Груп" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

У С Т А Н О В И В:

У липні 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Вест Ойл Груп» (далі - Товариство, позивач у справі) звернулося до суду з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - податковий орган, відповідач у справі, скаржник у справі), в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача у справі від 17 червня 2016 року в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 740 924,00 гривень та застосування штрафних санкцій в розмірі 370 462,00 гривень.

Волинський окружний адміністративний суд постановою від 10 серпня 2016 року адміністративний позов задовольнив, визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення податкового органу від 17 червня 2016 року №0001642100 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 740924,00 гривень та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 370462,00 гривень.

11 жовтня 2016 року на адресу Волинського окружного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга податкового органу на зазначене рішення від 10 серпня 2016 року. До апеляційної скарги додано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, обґрунтоване відсутністю коштів для сплати судового збору, що унеможливлювало вчасне подання апеляційної скарги.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2016 року апеляційну скаргу податкового органу на постанову Київського окружного адміністративного суду міста Києва від 21 квітня 2017 року залишено без руху на підставі частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин). Скаржнику у справі запропоновано протягом тридцяти днів із моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху подати до суду обґрунтовану заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження.

03 листопада 2016 року на адресу суду апеляційної інстанції надійшло клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження обґрунтоване тим, що податковий орган вчасно не отримав оскаржувану постанову суду першої інстанцій. Відповідальний за цю справу юрист з 25 серпня 2016 року до 31 серпня 2016 року перебував на лікарняному, а з 29 серпня 2016 року до 27 вересня 2016 року - у щорічній відпустці. Після звільнення відповідального за цю справу юриста, встановивши факт не оскарження постанови адресу Волинського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2016 року податковий орган отримав зазначену постанову суду першої інстанції 11 жовтня 2016 року, після чого оскаржив її до суду апеляційної інстанції.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року відповідачу відмовлено у відкритті апеляційного провадження на підставі частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

У поданій касаційній скарзі скаржник у справі, із посиланням на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просив скасувати оскаржуване судове рішення та направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

Відзив на касаційну скаргу у справі не надходив, що не перешкоджає розгляду справи по суті.

Переглянувши судове рішення в межах касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги.

Статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено порядок та строки апеляційного оскарження.

Частиною 2 вказаної статті визначено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Таким чином, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою, поданою після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), та якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суд поновлює або продовжує процесуальний строк, якщо визнає поважною причину пропуску даного строку (поважність причин повинен доводити скаржник).

Причини пропуску строку є поважними, якщо обставини які зумовили такі причини є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

Як вбачається з матеріалів справи 10 серпня 2016 року у відкритому судовому засіданні за участю представників позивача та відповідача у справі розглянуто справу № 803/1030/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Ойл Груп" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення та проголошено вступну та резолютивну частину. Повний текст постанови від 10 серпня 2016 року виготовлено 12 серпня 2018 року.

В клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження додане до апеляційної скарги зазначено, що на момент отримання постанови суду першої інстанції у податкового органу були відсутні кошти для сплати судового збору. Станом на 11 жовтня 2016 року кошти на рахунок податкового органу так і не надійшли.

Зазначеним клопотанням податковий орган підтвердив, що постанову суду першої інстанції було отримано відповідачем у справі раніше ніж 11 жовтня 2016 року.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст