Клієнти часто стикаються з проблемами, щодо існування письмових договорів які вони не підписували, наприклад: кредитні, поруки чи інші, за якими потрібно виконувати взяті обов’язки. Як правильно захиститися та вирішити ситуацію розповім далі.
Після того, як стало відомо по існування такого договору, потрібно скористатися одним або двома варіантами:
Який саме варіант потрібно застосувати залежить від результату який потрібен клієнту. Наприклад, якщо лише невиконання договору, тоді можливо і без поліції. А якщо потрібно встановити особу порушника з покладанням кримінальної відповідальності - тоді без поліції не обійтись.
Ключевим доказом щодо непідписання є результат проведення почеркознавчої експертизи з отримання відповіді підписано або ні договір зацікавленою особою (клієнтом).
ВАЖЛИВО: “Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів” це встановлено пунктом 1.1. Змін до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень (Затверджено Наказом Міністерства юстиції України 10 січня 2019 року № 83/5). Тому, по копії договору провести неможливо. Якщо, немає оригіналу - немає експертизи. Це клієнту потрібно враховувати та розуміти для ефективного захисту.
Якщо оригінал відсутній його можливо буде витребувати через суд при розгляді справи. Також витребування (виїмка) може буде здійсненна у рамках слідчих дій при зверненні до поліції (стаття 160 Кримінально - процесуального кодексу України).
У разі встановлення факту непідписання клієнтом спірного договору, відповідальність за останнім не настає. Наприклад, якщо спірний договір є кредитним, то за ним неможливо буде стягнути кошти з клієнта (боржника).
Як втілюються наведені вище варіанти для захисту показую у моєму ютуб каналі, посилання - https://www.youtube.com/watch?v=BAp2LwHJFAo&t=138s
Для цього потрібно подати до поліції, за місцем вчинення кримінального порушення або до найближчого відділу поліції, якщо самостійно не можливо визначити місце вчинення кримінального правопорушення, заяву про вчинення кримінального правопорушення, щоб слідчий протягом 24-годин вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Вказану заяву можливо подати особисто або через адвоката, чи направити Укрпоштою цінним листом з описом вкладення.
У разі не внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, потрібно звертатися до суду зі скаргою та зобов'язати орган поліції внести такі відомості. Про таку ситуацію я розбираю у відео (посилання дивись вище).
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.