Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509-VI від 16.09.2008р. у ст. 15 Закону України «Про оренду землі» частину першу доповнено абзацом 12 такого змісту: «умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки». Після внесення відповідних змін ст. 15 Закону України «Про оренду землі» звучить так:
Стаття 15. Умови договору оренди землі Істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); { Абзац другий частини першої статті 15 в редакції Закону N 3613-VI ( 3613-17 ) від 07.07.2011 }; строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. { Статтю 15 доповнено абзацом дванадцятим згідно із Законом N 509-VI ( 509-17 ) від 16.09.2008 } Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4-6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.
Згідно пункту четвертого Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» Кабінет Міністрів України повинен був привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього закону у три місячний термін з дня набрання ним чинності.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про оренду землі» Кабінет Міністрів України затверджує типову форму договору оренди землі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004р. №220 (зі змінами від 13.12.2006р. та 08.09.2008р.) затверджено типовий договір оренди землі, але всупереч Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» Кабінет Міністрів України досі не вніс змін до типового договору оренди землі якими би передбачалися умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
На практиці це означає, що згідно частини 2 ст. 15 Закону України «Про оренду землі» державний реєстратор може відмовити у реєстрації договору оренди землі укладеного за типовим, а в разі його державної реєстрації в подальшому він може бути визнаним недійсним, оскільки не містить усіх істотних умов договору.
Читайте статтю: Возобновление договора аренды земли.
Обоговорюйте тему: Орендна плата за земельну ділянку: проблемні питання.
Дивіться відео: Зміна орендної плати за землі державної та комунальної власності.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.