Головна Блог Консультації від юристів Нова схема ТЦК - штраф 68 000 грн

Нова схема ТЦК - штраф 68 000 грн

18.04.2025
Переглядів : 2831

Сьогодні в програмі: як в один день, однією постановою, отримати штраф від ТЦК у 68 000 грн.

Тож далі, коротко та по суті, розповім про геніальну схему, як на рівному місці ТЦК потроює штраф, чому це незаконно та що вам варто знати, щоб не попастися на цю вудку-закидутку.

СУПЕРШТРАФ ВІД ТЦК

Кілька днів тому, клієнт потрапив у типову для останнього часу ситуацію: був затриманий на вулиці та примусово доставлений до ТЦК, незважаючи на те, що своєчасно уточнив персональні дані та не перебував у розшуку.

У ТЦК його одразу скерували на медкомісію. Оскільки він мав хронічні захворювання, то відмовився її проходити без медичної документації та вимагав перенести дату ВЛК, щоб мати змогу надати свою медичну документацію.

Зрештою його відпустили, але склали адміністративний протокол за статтею 210-1 КУпАП та дали реквізити на сплату штрафу у розмірі 68 000 грн.

Шоковані? Та я не менше. Санкція ж статті 210-1 КУпАП за порушення законодавства про мобілізацію в особливий період передбачає накладення штрафу від 17 000 грн до 25 500 грн.

Звідки ж тоді 68 000, а не 25 500? Калькулятор зламався? Помилилися в тисячах неоподаткованих мінімумів? Чи це такий новий бізнес-метод нарахування штрафів?

На запитання чому такий розмір штрафу, в ТЦК йому відповіли, що він вчинив декілька правопорушень, а саме: відмова від проходження ВЛК, порушення правил військового обліку та ухилення від мобілізації під час дії воєнного стану. Тож за кожне з цих правопорушень передбачений окремий штраф, які складаються разом.

ЗАКОННИЙ ЛІМІТ ШТРАФІВ

Не будемо вдаватися в абсурдність та необґрунтованість суті інкримінованих правопорушень, а розберемось чому є незаконним такий розмір та спосіб нарахування штрафу.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст