Головна Блог Аналітична стаття Дайджести Неправосудність або незаконність рішення суду (ст. 375 КК України) - круглий стіл НААУ

Неправосудність або незаконність рішення суду (ст. 375 КК України) - круглий стіл НААУ

26.04.2015
Автор:
Переглядів : 6468

За ініціативи Національної асоціації адвокатів України спільно з Радою суддів України 09 квітня 2015 року було проведено круглий стіл на тему: «Чи загрожує наявність ст. 375 КК України незалежності судової системи України?»

«Події останніх двох місяців, які пов’язані з масовим відкриттям кримінальних проваджень стосовно суддів, викликали серйозне занепокоєння адвокатської спільноти», відкриваючи дискусію Круглого столу зауважила Голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія Ізовітова. Як відомо, Вища рада юстиції вже рік як не діє, що є також одним із наслідків втрати незалежності судової гілки влади.

Спостерігайте подію: Пристрасті по формуванню нового складу Вищої ради юстиції

Керівництвом Національної асоціації адвокатів України заплановано проведення ряду заходів із залученням суддів, членів ВККСУ, членів Вищої Ради юстиції, експертів Ради Європи, Європейського Союзу та адвокатів. На заходах планується обговорення таких важливих питань як дисциплінарна відповідальність суддів, порушення присяги та кримінальної відповідальності суддів. Адже, відповідно до Закону України "Про право на справедливий суд" скарги до ВККСУ можуть подавати лише адвокати.

«Я раніше не міг подумати, що тема незалежності суддів стане настільки актуальною серед адвокатів і ми зберемося за одним столом, щоб відстоювати незалежність судової влади», - сказав адвокат Євгеній Солодко розпочинаючи свою промову.

Станіслав Кравченко, заступник Голови ВССУ зауважив, що немає різниці чи є ст. 375 КК України, чи ні. Ми не бачимо гострої необхідності щодо виключення цієї статті з Кодексу, або щодо її зміни. Важливо розуміти, що завжди буде сторона, яка незадоволена рішенням і це не може бути підставою для відкриття кримінального провадження стосовно судді.

Наталія Марчук, суддя ВССУ наголосила, про те, що де закінчується дисциплінарна відповідальність і де починається кримінальна потрібно говорити насамперед з прокурорами. За словами пані Марчук, рішення суддів часто не відповідають закону. В нашій країні досі не сформувалося правове суспільство. Так, для прикладу, принцип невинуватості, який гарантується ст. 62 Конституції України, зазвичай, нехтується правоохоронними органами та громадянами нашої держави.

Інна Рафальська, Голова Ради адвокатів м. Києва у своїй промові підтримала необхідність збереження незалежності судової влади: «Захистити суддю в конкретній справі допоможе адвокат, захистити судову владу від розвалу – лише судді».

Адвокат Ганна Колесник, висловила думку, що адвокати від суду чекають законних і справедливих рішень. Але, на жаль, таких рішень не можливо отримати, коли судді відчувають тиск зі сторони прокуратури та політиків. Більш того, через винесення рішення, яке не задовольняє прокуратуру, суддя може сам опинитися за гратами. Адвокати відстоюють рівність в процесі з прокурорами, але ця рівність має ризик залишитись лише задекларованою, при умові якщо судова гілка влади не буде незалежною».

На круглому столі, ні адвокати, ні судді не залишили осторонь проблем, які виникають при здійсненні правосуддя. Також, обговорювалися такі актуальні питання як порушення присяги, винесення незаконних та неправосудних рішень та у чому полягає поняття «неправосудність» та чим воно відрізняється від поняття «незаконності».

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст