До 1 липня мешканці багатоквартирних будинків в Україні мали створити Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (скорочено ОСББ). Про це йдеться у відповідному законі, ухваленому понад рік тому. В Україні 180 тисяч багатоквартирних будинків, і лише у п’ятій частині з них створили об’єднання співвласників. Такі дані Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Відповідно до закону, тим будинкам, які досі не визначились із ОСББ, місцева влада за конкурсом має призначити управителя.
Згадайте новину: Верховна Рада прийняла закон, який руйнує монополію ЖЕКів і дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном
Люди навіть не відчиняли двері, щоб отримати запрошення на установчі збори для створення ОСББ, зазначає жителька Запоріжжя, журналіст Тетяна Гонченко. Ті, хто готові були спілкуватись, проявляли незацікавленість, байдужість та необізнаність щодо такої ініціативи. Багато хто, згадує Тетяна, аргументували своє небажання співпрацювати тим, що десь почули, ніби «ОСББ – це недобре» й досі, на її думку, негатив виникає через необізнаність у комунальних питаннях.
ніціативній групі вдалося переконати 63% мешканців будинку і провести установчі збори. Головним аргументом стало те, що з 1 липня призначать керуючу компанію, якщо жителі не візьмуть на себе цей обов’язок.
ЖЕКи не хочуть, щоб люди створювали ОСББ – активістка
Втім запрацювати об’єднанню поки що не вдалося. Тетяна Гонченко каже, що ЖЕКи гальмують процес, не видають всі необхідні документи. Це справа часу, вважає жителька Запоріжжя.
«Дуже важко отримати документацію на будинок у ЖЕКу. Дуже важко отримати інформацію, які провайдери кабельного телебачення в нас працюють. Нам цю інформацію ніхто не дає, хоча ми маємо право це знати. ЖЕКи не хочуть, щоб люди створювали ОСББ, їм це не вигідно абсолютно, це головна причина. І чиновникам це невигідно. Не хочуть відпускати будинки у вільне плавання, хочуть далі збирати гроші. Тим більше, з кабельних провайдерів: так вони йдуть їм, а в іншому разі підуть в бюджет ОСББ, і їм цього, звісно, не хочеться», – наголошує Тетяна Гонченко.
Працює «стара система», поки не призначать управителя чи мешканці не визначаться з ОСББ
Користуйтесь консультацією: Чи можуть мешканці будинку, які не приватизували квартиру, голосувати на зборах ОСББ?
ЖЕКи по всій країні також перетворюються на юридичні особи і тепер зможуть виконувати функції з керування будинками, які без ОСББ. Звісно, якщо виграють конкурс, оголошений місцевою владою.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.