Головна Блог Аналітична стаття Дайджести Недопуск посадових осіб органів ДФС до податкових перевірок - аспекти за наслідком висновків викладених в постановах ВС

Недопуск посадових осіб органів ДФС до податкових перевірок - аспекти за наслідком висновків викладених в постановах ВС

27.03.2019
Переглядів : 8416

В кінці березня відбудуться чергові вибори Президента України. На жаль, досягнення в економічних успіхах бажають кращого, а державний бюджет та Пенсійний фонд належним чином не наповнюється.

Тому, в 2019 р. податкові органи не мають іншого вибору ніж з новим натхненням почати боротьбу з бізнесом та вижимати з нього останні кошти.

Згідно ст. 77 ПК України, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

ДАЙДЖЕСТ: Cправи про ухилення від сплати податків - правові висновки Касаційного кримінального суду

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

22 грудня 2018 року, ДФСУ оприлюднила на своєму веб-сайті план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік, в якому податківці планують провести 6944 планові перевірки.

Перевірити чи буде проведена податкова перевірка на Вашому підприємстві можна за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti та https://inspections.gov.ua

Відповідно до п. 77.4. ст. 77 ПК України, про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності вичерпних підстав визначених ст. 78 ПК України.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст