Головна Блог Новини Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і як оскаржити штраф

Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і як оскаржити штраф

15.02.2022
Переглядів : 3907

З 25 січня на дорогах Києва з'явилися поліцейські автомобілі для прихованого патрулювання. Ці "фантоми" їздять вулицями та "нишком" контролюють дотримання водіями швидкісного режиму.

Чи законно це?

Як працюють поліцейські автомобілі-фантоми

На сьогодні Патрульна поліція використовує автомобілі-фантоми тільки в Києві - це чотири кросовери Skoda Kodiaq без поліцейського забарвлення і будь-яких розпізнавальних знаків. Але якщо придивитися, в бамперах спереду і ззаду, в решітці радіатора, а також під лобовим склом можна помітити мініатюрні проблискові маячки. "Фантоми" патрулюють Київ з 25 січня. Надалі поліція не має наміру розкривати марки та моделі таких машин.

Як ми розповідали раніше, обладнання, заставлене на цих машинах прихованого патрулювання дозволяє фіксувати одночасно до 50 цілей, що рухаються як в попутному, так і в зустрічному напрямку. При цьому "фантом" необов'язково має їхати, він також може фіксувати порушення, стоячи на місці.

Згадайте новину: Автомобили "Фантом" заработали: выписано 990 админпостановления о превышении скорости

Які штрафи можуть виписати автомобілі-фантоми

В автоматичному режимі фантоми можуть фіксувати тільки перевищення швидкості. Згідно з Кодексом України Про адміністративні правопорушення, при перевищенні максимально дозволеної швидкості на 20-50 км/год штраф становить 340 грн, якщо дозволений ліміт перевищено на 50 км/год і більше, штраф становить 1700 грн.

У перші 10 днів після винесення адміністративної постанови можна сплатити штраф з 50-відсотковою "знижкою" (170 і 850 грн відповідно).

Також екіпажі "фантомів" можуть зупиняти автомобілі, фіксуючи більш серйозні правопорушення з двох камер, так що суми штрафів можуть бути більш значними. Серед таких порушень - проїзд на червоний сигнал світлофора або розворот через "суцільну".

Автор новини: КОНСТАНТИН ШИРОКУН

Джерело: РБК - Україна

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст