Головна Блог Новини Мінський протокол - перший документ щодо врегулювання збройного конфлікту між Україною та РФ.

Мінський протокол - перший документ щодо врегулювання збройного конфлікту між Україною та РФ.

07.09.2014
Автор:
Переглядів : 2894

Спостерігаючи за порушеннями Росією домовленості про припинення вогню у Луганській та Донецькій областях ОБСЄ оприлюднила Мінський протокол, який письмово закріплював цю домовленість між конфліктуючими сторонами.

Протокол був підписаний 1 вересня 2014 року за підсумками переговорів Тристоронньої контактної групи у складі представників України (другий Президент України – Леонід Кучма), Росії (посол РФ в Україні – Михайло Зурабов) та ОБСЄ (представник чинного голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні - Хайді Тальявіні). У переговорах взяли участь «прем’єр-міністр ДНР» Олександр Захарченко та "прем'єр - міністр ЛНР" Ігор Плотницький, які також поставили свої підписи під цим документом.

Президент України Петро Порошенко коментуючи журналістам підписання Мінського протоколу перебуваючи в Уельсі на саміті НАТО заявив про наступне: "Я ще раз хочу наголосити, що цей мирний процес заснований на моєму мирному плані, на засадах територіальної цілісності і суверенітету України".

Зі свого боку так звані «прем’єр - міністри» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький заявляють на повній незалежності ДНР и ЛНР від України, незважаючи на Мінський протокол.

Необхідно також додати, що Мінський протокол передбачає прийняття закону України об особливому статусі (О временном порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областях), в якому планується врегулювати питання децентралізації влади та проведення дострокових місцевих виборів, а також прийняття закону України про унеможливлення переслідування та покарання осіб у зв’язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Обговорюйте тему: Мінський протокол за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи у складі предстаників України, РФ та ОБСЄ від 1 вересня 2014 року.


Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст