Мельниченко Микола Іванович

09.07.2014
Автор:
Переглядів : 4006

ОФІЦІЙНІ БІОРГАФІЧНІ ДАНІ:

Народився у селі Западинка, Васильківського району, Київської області (16 жовтня 1966р.).

Служба в лавах Радянської армії (1984-86), в дев’ятому управлінні КДБ СРСР, яке займалось охороною вищих посадових осіб СРСР.

Освіта:
Закінчив Київське вище інженерне радіотехнічне училище ППО (КВШРТУ) в яке вступив з третьої спроби. Був рекомендований до служби в Службу безпеки України (1992).

Досвід роботи:
Проходив службу в Управлінні державної охорони України на посадах офіцера охорони, офіцера безпеки, старшого офіцера безпеки, керівника оперативно-технічного підрозділу відділу охорони Президента України. (1992-2000).
Звільнений з військової служби у званні майора (2000)

Громадська діяльність:
Є головним фігурантом так званого «Касетного скандалу» в Україні. Таємно робив записи розмов у кабінеті Президента України Кучми Л. Д. (1994-2004), які вказують на причетність до ряду злочинів учасників таких розмов, серед яких вбивство журналіста Георгія Гонгадзе та продаж Іраку українських радіолокаційних станцій «Кольчуга». Розмови проводились самим Кучмою Л. Д., головою Адміністрації Президента України Литвином В. М., міністром МВС України Кравченком Ю. Ф. та іншими.

Через лідера СПУ Мороза О. О. оприлюднив записи у Верховній Раді України (вересень 2000).

Отримав політичний притулок у США та деякий час жив там із сім’єю. (2001-2007).

При останньому поверненні в Україну був затриманий СБУ за підозрою у розголошенні державної таємниці, але пізніше звільнений (24 жовтня 2012).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст