Головна Блог Новини КЦС ВС вказав, що перешкоджає встановленню факту проживання однією сім’єю та визнанню особи спадкоємцем четвертої черги

КЦС ВС вказав, що перешкоджає встановленню факту проживання однією сім’єю та визнанню особи спадкоємцем четвертої черги

13.07.2020
Автор:
Переглядів : 3484

Суд першої інстанції встановив факт проживання позивачки зі спадкодавцем однією сім’єю, визнав її спадкоємцем четвертої черги як особу, що проживала зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції в цій частині та ухвалив нове – про відмову в задоволенні позовних вимог про встановлення факту проживання однією сім’єю та визнання спадкоємцем четвертої черги.

Користуйтеся консультацією: Что даёт установление факта проживания одной семьей

Залишаючи касаційну скаргу позивачки без задоволення, а постанову апеляційного суду в цій частині без змін, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду вказав на таке.

Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (ч. 2 ст. 3 СК України).

Відповідно до частин 1, 2 ст. 21 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Статтею 25 цього Кодексу передбачено, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі.

Жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу.

Згідно із ч. 1 ст. 36 СК України шлюб є підставою для виникнення прав та обов’язків подружжя.

У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини (ст. 1264 ЦК України).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст